Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan lett Jozsefvarosbol...

Hogyan lett Jozsefvarosbol Nyocker?

Figyelt kérdés

5 evig eltem a Nyolcadik kerületben,es lattam,hogy az epületek többsege sajnos lepusztult,de az igenyesen kidolgozott homlokzatok azt sugalltak, hogy valamikor ez nagyon szep resze lehetett Budapestnek.Vagyis többet lehetne belöle kihozni.

Korabban talan a közepreteg felsö csoportja lakhatott itt,de most föleg mindenfele kisebbseg vagy a közep reteg szegenyebbnek szamito resze,ahova en is tartoztam.

Mi törtent ezzel a kerülettel,hogy igy lepusztult? es miert hagytak?


2015. febr. 15. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Sok kerületben ez zajlik, valószínűleg valami mocskos hátsó szándék van mögötte.

pl: lehet valami értékes van arra, így ha lezüllesztik olcsóbban vehetnek telket.

Aztán pl íagy űzik ki onnan a fehéreket vagy más nemzetiségi embert.

stb

2015. febr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok pesti, de éltek ott rokonaim.

A háború előtt épült bérházaknak mindegyiknek díszes homlokzata volt. De Józsefvárosban soha nem lakott felső középréteg.

Amikor kezdték felszámolni a Valéria-nyomortanyát, az első csoportot az újonnan épült Józsefvárosi panelekbe költöztették. Mivel nem voltak szokva a kulturális környezethez, nagyon gyorsan lelakták. Ezután a komfort nélküli lakásokban lakó Józsefvárosiak kapták a panellakásokat, és helyükre mentek a Valéria-telepiek.

Ezzel megkezdődött a kerület lezüllesztés.

2015. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kisebbség 2-3 év alatt képes lelakni az épületeket, sajnos saját szememmel láttam. Ott is ez történt.
2015. febr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"De Józsefvárosban soha nem lakott felső középréteg. "


De igen, a palotanegyedben. [link]

A nagy része pedig neobarokk klasszicista, csak kicsit öreg már, és nincs sok pénze a városnak, pláne az embereknek. Nem egy luxus környék ahhoz képest (6 millióért lakást kapsz), mint mondjuk amit ezek az épületek Ausztriában képviselnének, de egyébként folyamatos a rehabilitáció, szóval aki ingatlanba fektetne ilyen helyen keresgéljen, ami még épp lepusztult de a környéken már vannak felújítások.

Különben nem tudom mire ez a nagy nyócker felhajtás, szerintem kispesten angyalföldön ferencvárosban ezerszer lepusztultabb lepratelepeket találni. Inkább csak régen volt az szerintem, már a Mátyás tér sem a régi.


Bár kinek mi a jó környék... valakinek csak a pasaréti villasor nem az.

2015. febr. 17. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Józsefváros -cigányok...nem ugrik be ?

NYOLCKER...

Nem most kirekesztéséret vagy valami, de be kell vallani, a cigányok nagy többsége nem az a jószívű és jótakaró, dolgos ember féle. Gondolj bele.

2015. márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!