Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen esetben mondjuk azt...

Milyen esetben mondjuk azt egy szakdolgozatra, hogy nyelvezete kissé körülményes és olykor árnyalatlan? Mi alapján minősülhet árnyalatlannak? Tudnátok példát mondani?

Figyelt kérdés
A téma irodalom. Drámaelemzések.
2015. márc. 19. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Irodalmat tanulóként szerintem tisztában kéne lenned azzal, milyen egy árnyalatlan szöveg. Valószínűleg semmi tehetséged nincs az íráshoz, pláne nem egy szakmai szöveg felépítéséhez, és az egész awkward és fárasztó. Olvastam már én is olyan szakdogákat, hogy ihaj. Bár ne olvastam volna őket.
2015. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az árnyalatlan itt annyit jelent, hogy primitív.
2015. márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a reflexiókat. Nem is magával az írással volt probléma vagy a stílussal, de magával a felépítéssel, a tudatosítással már igen, azaz az elemzés szerkezeti ívével.
2015. márc. 19. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Körülményes: nyakatekert mondatszerkezetek, mesterkéltség.

Árnyalatlan: szegényes szókincs, primitív kifejezésmód.

2015. márc. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az árnyalatlanság nem a nyelvezetre, hanem a kidolgozásra vonatkozott, akkor a túlzott leegyszerűsítés volt a baj, nagyon egysíkúan, a témát nem kellően körüljárva írtál, túl fekete-fehér volt a látásmódod.
2015. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!