Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Vajdasági magyaroktól (vagy...

Vajdasági magyaroktól (vagy aki tudja) kérdezem, hogy a szerbek cirillt, vagy a latin ABC-t használják inkább?

Figyelt kérdés
Ezt is, azt is sokszor látom szerb megnyilatkozásoknál. Mitől függ ki melyiket használja, hogy tanítják ezeket az iskolákban?

2015. júl. 27. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább a cirill betűt használják hivatalosan, de egyre inkább törekednek a latin betűs ábc használatára.


A Wiki ezt írja: "...jelenleg a cirill ábécét kötelező használni a hivatalos dokumentumokban, de nem hivatalosakban a cirill és a latin írást egyaránt használják."

2015. júl. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan mindkettőt. Állami szinten szeretik inkább a cirillt használni, a hétköznapi emberek meg beállítottságuktól függően. A nyugat-fanatikusok egyértelműen a latint használják, a hagyományőrzőbb emberek pedig a cirillt. Az átlagember meg amelyiket jobban megszokta.
2015. júl. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Iskolában is tanítják őket, először a latint, aztán a cirillt.
2015. júl. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Cirillt. És nem igaz, amit az előző írt. Több rokonom is mára teljesen szerbajkú lett, ezért nyilván szerb iskolába is jártak/járnak, mindannyian a cirillt tanulták előbb, és majdcsak utána a latint.
2015. dec. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Kedves 4-es te írsz hülyeségeket. Vajdasági vagyok, először latin betűket tanuljuk, utánna a cirilt. Legtöbször is a cirilt használják, a szerb osztályok minden tantárgyat úgy irnak, meg a táblákon sorba: ciril, latin, magyar.
2015. dec. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, mi magyarok nyilvánvalóan a latint tanuljuk előbb, nem is ez volt a kérdés. De a szerbek a cirillt.


Én is vajdasági vagyok, rengeteg szerb unokatestvérrel, szóval velem hiába próbálsz kötözködni.

2015. dec. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Atogá0118 válasza:
Hát ja, végül is mindkettőt. Elméletileg a cirill a hivatalos, de ez ugye szubjektív alapon is működik. Én, ha tehetem, a latint használom, de itt az egyetemen sajnos több a cirill. Szigorúan véve ez olyan, mintha mi magyarok rovásírással írnánk. :D
2015. dec. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!