Hogy alakult ki MINDEN? (világegyetem, bolygók, az élet, stb. ) az univerzum végtelen? Senki sem tudhatja h mi történt! De szerintetek még is, valóban létezik Isten? Ő indította el ezt az egészet?

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 15:43
1 2
 11/17 anonim válasza:
*életre
2011. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Nincs Isten szerintem sőt biztos vagyok benne! :) Az hogy hogy alakult ki minden arra én is keresem a választ de fölösleges mert mindenki mond mindenfélét de az nem 100% biztos! :) Szóval biztosra nem tudni hogy hogyan!
2012. jan. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Cs. Jeromos ***** válasza:
53%

"Hogy milyen módon, arra már vannak elképzelések és kísérletek is. "


na ne mondd! veszik a semmit és felrobbantják?:)


mesékben hiszel?

2012. febr. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Cs. Jeromos : van benne igazság :) hát sajnos ezt már biztosra nem tudjuk meg hacsak a jövőbe majd feltalálnak 1 időgépet amibe visszalehet menni teljesen oda amikor még csak kialakult minden és megtudjuk :)
2012. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Hogy alakult ki minden? Engem is ez a kérdés foglakoztat már rég óta, néha órákat elagyalok ezen a témán. A világegyetem feltételezhetően az ősrobbanás maradványaiból. De ekkor jön a kérdés, hogy az anyag hogyan jött létre? (Az előbb majdnem ebbe őrültem bele.)

A bolygók a tömegvonzás miatt jönnet létre.

De az élet csupán egy kiszámíthatatlan reakció során jött létre, ami mind a mai napig jelen van az életünkben. A VÉLETLEN! De ha mégsem, ha mégis idegen kéz munkája, akkor őt mi hozta létre?

2012. júl. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Azzal kezdeném, hogy nem csak az ősrobbanás elmélet szól a világunk kialakulásáról. Több racionális elmélettel is ugyan ott "lyukadunk ki". Viszont a legtöbb elfogadott elmélet néhány pontja hasonló. Ezek a szingularitás, és az, hogy a szingularitás"kinőtte" magát. ( ősrobbanás, felfúvódás elmélet). Az "M" elmélet, az ősrobbanás elmélet, a felfúvódás elméletek mind azt mondják, hogy az univerzumunknak volt egy kezdete, és az folyamatosan tágul, tehát kizárja a lehetőséget, hogy végtelen legyen az univerzum. Mind ezt azért gondolják, mert a távcsőbe belenézve egy olyan jelenséget tapasztalnak a galaxisokon, mint itt a Földön, amikor közeledik, majd elsuhan mellettünk a vonat. A hangja magas, majd mély lesz, ahogy távolodik. A galaxisoknál ezt a fény vörös, illetve kék tartományba történő eltolódásában nyilvánul meg.( kék közeledik, vörös távolodik) ez a doppler effektus. Mivel a legtöbb galaxis vörösen tetszeleg, ezért ugy gondoljuk, hogy minden tavolodik tőlünk, azaz valaha minden egy pontban sűrűsödött össze. Hogy ehhez hogy jön isten? Stephen Hawking próbálta bebizonyítani, hogy isten nem létezhet, mert az ősrobbanás előtt nen volt idő, így istennek nem volt ideje, hogy megteremtsen mindent. Nekem ez egy kissé paradoxon szagú, mert ha nincs idő, akkor nincs kölcsönhatás, ha nincs kölcsönhatás nincs reakció, ami ekkorát teremtsen. Az egyház azzal magyarázkodik mindig, hogy isten mindenható, neki nem kell idő, ő mindig volt, van és lesz. Kicsit fölöslegesnek tartom tudományosan magyarázni a létezését vagy nem létezését. De az bizonyos, hogy a hit, a vallás, isten mindenki fejében ott van, az agynak van egy része, ami az ilyen elvont dolgait"intézi". Ez a terület kapcsol be akkor, amikor olyan dolgokban látunk arcokat, ahol nincsenet pl :) ;) :D :(

Isten egy illúzió, fogóckodó. Betegesen reménykednek az emberek, hogy van élet a halál után, hogy az én tudatuk nem csak addig szol, amig meg nem halunk. Az evolúció, a fajfenntartás arról szól, hogy belőlem maradjon meg valami. A hit ugyan ez, csak a félelemre alapoz. Fél az ember, hogy nincs élet a halál után, és fél attól ha megis van mi lesz vele? Ha jó vagy a mennybe, ha rossz a pokolra kerülsz. Ha isten a csupa jóság, akkor mért hagyja, hogy a teremtményei a pokolra kerüljenek szenvedni? Mert elfordultak tőle? De hát isten maga a megbocsájtás...és ezt lehetne sorolni a végtelenségig.


Isten létéről döntsön mindenki saját belátása szerint, mert aki hisz benne annak létezik is, ráadásul megnyugtatja az embert, és sok nehéz dolgot könnyebbé tesz. De gondoljon mindenki bele abba is, hogy isten veszi el tőletek a szeretteiteket, és ha hisztek benne akkor azokért a tragédiákért is ő a felelős amit a hírekben láttok. 9/11, mészárlások az egyetemeken, háborúk, nemi erőszak, kisgyerekeket molesztálnak stb...ha Isten lennél, és mindenbizonnyal mindenható, akkor a mostani emberi agyaddal nem vetnél véget ezeknek egy csettintéssel? Pedig csak egy ember vagy...

2015. ápr. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hozzá kell tennem, hogy az, hogy mi itt vagyunk a Földön az nem véletlen. A létezéünk nem véletlenek sorozata, hanem olyan feltételek adóttak, amik ezt lehetővé tették. Az univerzumunkban olyan nagy számmal vannak jelen bolygók, csillagok, csillagrendszerek,galaxisok, hogy nem számítunk csodának. A nagyszámok törvénye alapján, és egy kis valószínűség számítással, vagy egyszerűen józan paraszti ésszel is ha valaki belegondol, akkor bizonyosságot kell nyernie arról, hogy máshol is van élet, nem csak a Földön. Ha csak galaxisonként csak egy olyan bolygó van ahol élet is, akkor is hatalmas számot kapunk, amiből kiderül, hogy ez nem véletlen, hanem a kémia, bológia, és fizikai törvényszerűségekre történő reakció. Ez az élet.
2015. ápr. 15. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!