Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tényleg Attila unokái vagyunk?

Tényleg Attila unokái vagyunk?

Figyelt kérdés

[link]


Kinek mi a véleménye erről a cikkről?



2016. aug. 21. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Én László És Ferenc unokája vagyok.
2016. aug. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Első, csak volt ott azért még legalább egy nő is...
2016. aug. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Ja, de a kérdésben a férfiági leszármazás szerepelt.
2016. aug. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Hogy te kinek az unokája vagy, azt nem tudom, de az én nagyapámat Varga Attilának hívták, úgyhogy én igen.
2016. aug. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
33%
Fél európát megerőszakolta. Van rá esély.
2016. aug. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
68%
Én hiszek a Magyar mondákban és a Magyarok himnuszában is miszerint Bendegúz vére vagyunk. Jobb híján én elfogadom a rokonságot de az sem okozna nagy csalódást ha nem így lenne.
2016. aug. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
31%

Sajnos ezek csak mondák. A hun-magyar rokonságot a 19. században találták ki, mikor egész Európában elindult a nacionalizmus elve, és ennek keretében a nép gyökereinek misztikus keresése is - minden népnél. Mivel mi itt vagyunk a Kárpát-medencében, és Attila hunjaival is itt volt, így egyértelmü volt a 19.századi magyaroknak, hogy a félelmetes hun vezér rokonainak mondják magukat.

A hunok Attila halála után, és a gepia nép sikeres győzelme után az Attila fiak felett, kivonultak a medencéből. Utánuk csak a gepidák, langobárdok maradtak és késöbb megjelentek az avarok.

2017. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
73%

Szerintem nagyon is fontos ,hogy az ember foglalkozzon a gyökereivel! Fontos ,hogy legyenek ilyen rendezvények -kár hogy csak évente egyszer van- legjobb lenne persze ha a mindennapjainkba is bevésnénk valahogy ,hogy a gyerekeink is belenőjenek a dologba! Sajnálatos hogy 40 évig nem is tanulhattunk erről !Csak a Finnugor elmélet (amit már a finnek is nevetségesnek tartanak amúgy) amit egyébként a Habsburgok kezdtek beleoltani a magyar oktatásba pont azért hogy ne legyen nemzeti öntudat! Az persze sajnálatos hogy aktuál politikai témákat is belevisznek politikusaink! Dehát mit is várhatnánk! Kell minden embernek egy egészséges szűrő legyen a "fejében" hogy az ilyen plusz fölös dolgokat kiszűrje!

Attól hogy nemzeti öntudatunk van még nem vagyunk fasiszták meg nácik! De ha nincs na akkor van baj!

Úgyhogy kérdésedre válaszolva IGEN én hiszem hogy Atilla leszármazottai vagyunk !Ha genetikailag nem is 100% ig de öntudatilag igen!

2017. máj. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az ősmagyar nép a szteppén vándorolt, mint 400 évvel korábban a hun. Ettől lennénk rokonok? Nem értem ebben a logikát. Sok más nép is élt még a szteppén a hunokon kívül, azokkal miért nem akartok rokonok lenni? Jah, mert azok dicstelenül elmúltak, a hun meg dicső nép volt?


Jaj, ez olyan szánalmas, tipikus kisnépek erőlködése, hogy felmutassanak valamit. Csak az a szánalmas ebben, hogy mi a hunok nélkül is fel tudnánk mutatni sokmindent a honfoglalás utáni 1000 évből, az ilyen szánalmas vergődés tényleg a kisnépeknek való, mint a román vagy a szlovák vagy az ukrán. Nem a magyarnak...


Miért ölték volna ki a Habsburgok a nemzeti öntudatot? Az nem nemzeti öntudat, hogy büszkék vagyunk Szent Istvánra vagy 1456-ra és még sok másra, nektek csak az, hogy a hunok leszármazottjai vagytok (ami ráadásul egy más nép...)???


De egyáltalán, hogy jönnek ide a finnugorok? Ez egy nyelvi kérdés, és teljesen egyértelmű, hogy finnugor nyelv a magyar. Ez a hunoktól és a Habsburgoktól függetlenül van így. Még logika sincs az érveitekben (nem beszélve arról, hogy amit az előző a finnekről és a Habsburgokról írt, tipikus urban legend).

2017. máj. 19. 15:33
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
76%
Olvasd el a képes krónikákat és az elfogultságot kizárandó, más országok krónikáival vesd össze azt amit Attiláról írtak a különböző népek írnokai. Én amúgy nem akarok semmibe semmit belemagyarázni és Attila nélkül is büszke vagyok a népem történelmére, mármint amire büszkék lehetünk. Nem szándékom vitatkozni egy olyan kérdésről ami még a történészeket is megosztja pláne úgy, hogy eléggé hiányosak az ismereteim.:D Akit érdekel a téma olvasson el mindent amit talál és ha akar foglaljon állást. Én valahogy úgy érzem, hogy őseink ott lovagoltak Attila seregében, ha mégsem akkor úgy is jó.
2017. máj. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!