Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért építik a Dubai mesterség...

Miért építik a Dubai mesterséges szigeteket, ha a klímaváltozás miatti tengerszint emelkedés majd úgyis elárasztja ezeket?

Figyelt kérdés

[link]

De kérdezhetném úgy is, ki a futóbolond? Aki tengerszint emelkedést vizionál? És nem lesz? Vagy az a futóbolond, aki ilyen szigeteket épít, illetve az a vásárló, aki vásárol ilyen ingatlanokat? Melyikük álláspontja nem korrekt? Hogyan lehet feloldani az ellentmondást?



#ingatlanvásárlás #befektetés #tengerszint-emelkedés #Dubai mesterséges szigetei #globális klíma változás
2022. jún. 7. 00:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Mert nem az utókornak építik, hanem hogy amíg megvannak, addig presztízst adjanak és bevételt generáljanak. Ha 50-100 év múlva kezdi elárasztani a tenger, akkor is megérte. Ha valaki ott házat vesz, azt sem sok-sok nemzedékre tervezi.
2022. jún. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Japán Gulyás ***** válasza:
96%

Az épületek alapja akkor is ott marad, ha elárasztja a víz - hogy 2 méterrel a tengerszint fölött vagy alatt kezdődik a falazat építészeti szempontból úgy szólva mindegy. Lásd példának Velencét meg még egy tucat várost ami nagyszerűen elácsorog sekély vízben a megfelelő alapozáson.

Dubai csiricsáré arab pompájával sokkal nagyobb bajok és tervezési hiányosságok is vannak annál, mint sem hogy elárasztja-e majd a tenger a mesterséges szigeteket vagy sem. Bár amennyire tudom a Vörös-tengerhez hasonló beltengerek közel sem fognak akkora tengerszint emelkedést tapasztalni, mint a nyílt óceánok.

2022. jún. 7. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%

#2

A tenger elmossa azokat a szigeteket is, nem csak a rajta lévö alapokat.

2022. jún. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Miért élünk, ha úgyis meghalunk?
2022. jún. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem jól mutatja a projekt életképességét, hogy a legtöbb korábbi projekt is bebukott. Ott állnak üresen.
2022. jún. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
statuszszimbolum. nincs semmi gyakorlati haszna, rengeteg helyuk lenne epitkezni a szarazfoldon, dehat azt barki meg tudja csinalni. szigetet nem tud mindenki epiteni
2022. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Státusszimbólum és turista látványosság. Nem kell, hogy az örökkévalóságnak megmaradjon. Nem hétköznapi jó munkások vesznek ott házat, hanem kőgazdagok, akik nyaralóként használják( ha egyáltalán használják), és a vagyonukhoz képest ez az ingatlan jelentéktelen semmiség. De eldicsekedhetnek vele gazdag barátaiknak.
2022. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A Kárpát-medence helyén volt a Pannon tenger.
2022. jún. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Dzsonszi ***** válasza:
74%
Bár nem értem a turistákat ez miért vonzza, Gugli mapsen jól néz ki, de a partról nézve nem hiszem hogy látni fogod a felépített Földet, de még a pálmafákat se. Ráadásul köréjük kell építeni hullámtörőket, hogy ne hordja szét az egészet, így meg áll az amúgy is elég meleg víz egy helyben, 0 hullámmal.
2022. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ahogy olvastam a homok partokkal gond volt az erózió miatt. Valószínűleg ezért van most sok parton kövekből odahordva egy hullámtörő, ami látványra is nagyon más és ott nem igazán lehet kényelmesen kisétálni a partra sem. Itt a videon 15:27 után jön. Meg nincs a parton semmi. Nekem unalmas. Se egy padsor, se fagylalt árusok, mint egy átvezető út. Lehet sétálni több km-t és se egy üdítőt nem lehet venni, se egy fagyit és még leülni sem lehet, árnyékban leülni meg főként. :D A kő padka is magas a külső tenger felőli oldalról - olyan derék magasság, tehát kényelmetlen oda felülni (16:13)

https://www.youtube.com/watch?v=Qee1k-jDjWM


A drónos felvételeken is valószínűleg legalább a fele vagy még nagyobb része turista és nem ottani ingatlan tulajdonos. Én is a turista csalogatásra szavazok, és az ingatlanok kihasználtsága szerintem is elenyésző lehet.


Itt van összehasonlításnak egy francia tengerparti sétány. Sokkal jobb. :) Érdemes itt-ott beleléptetni.

[link]


Tengerszint-emelkedés - wiki

"A tengerszint-emelkedés a globális felmelegedés egyik legkárosabb hatása. 1900 és 2000 között 10–20 cm-rel emelkedett az átlagos tengerszint."

Vagyis 100 éves átlag szerint évi 0,5 cm. Az nem olyan sok, mint ahogy riogatnak vele.


"A tengerszint emelkedésének rátája évi 3,6 mm volt 2006 és 2015 között..."

[link]


Egyenlőre néhány tényleg fél méterrel a tenger fölötti kis és szegény szigeteknél van gond, mert a hullámverés már elárasztja a területek egy részét. Nyugodt időben ott sincs semmi.


A jelenlegi évi 0,5 cm még 100 év alatt is fél métert jelent. Mondjuk az a Maldives szigeteknél már tényleg problémás lesz. És 200 év alatt éri el az 1 métert. Amúgy az sem sok, nem sok a 200 év sem.


---

[link]

[link]

2022. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!