Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen geometriában definiálha...

U. Xorter kérdése:

Milyen geometriában definiálható triális merőlegesség?

Figyelt kérdés

Definiáljuk a monális merőlegességet a párhuzamossággal, a duális merőlegességet pedig a hagyományos merőlegességgel: ha e merőleges f-re, akkor f is e-re.

Szigorúan triális merőlegesség a szóban forgó geometriában akkor áll fenn, ha e merőleges f-re, f h-ra, h e-re, de e nem merőleges h-ra, f e-re és h sem f-re.

Van ilyen nemtriviális geometria?



2022. júl. 8. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Húha, ennek fuss neki még 1x és valami ábrát készítsél és tedd fel valami kép megosztóra. Tehát a "monális" merőlegesség az a párhuzamosság? Mert én ezt veszem ki a szavaidból. A merőlegesség ott kezdődik, hogy a két egyenesnek van egy közös pontja. Ha ilyen nincs (márpedig a párhuzamosság esetén nincs közös pontjuk) akkor nem lesznek merőlegesek.


Jahh és a gyógyszereidet vedd be. Mert megint sikerült valami elképesztően értelmetlen dolgot kérdezzél. Azért most megint van baj abban a fejecskében nem is kevés.

2022. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

„Van ilyen nemtriviális geometria?”

U. Idióter, most mit vársz ettől, mit érsz el ezzel, mi az értelme? Ha létezik ilyen, ha nem, gyakorlati haszna biztosan nincs, tehát ez egy irdatlan nagy baromság. Jó volna, ha végre befejeznéd az eszetlen idióta kérdéseidet. Van neked két nagyszerű foglalkozás: befejezed a gyagyás kérdéseidet és elmész Afrikába havat lapátolni, vagy az Északi-sarkra fürdőruhát árulni.

2022. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
komolyan rákerestem erre a "monális merőlegesség" fogalomra, és sehol nem találtam ilyet. Szerintem ez megint valami agyszüleményed. Egyébként te érted, hogy mit kéne ennek jelentenie?
2022. júl. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3, Nem érdemes vesződni vele, saját szavakat talál ki, amiket próbál megmagyarázni, de még rendesen megfogalmazni sem tudja, utána ezeket használja átgondolatlan kérdésekben. Nem mintha érdekelné is a válasz.
2022. júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!