Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Régebben a transzformátorok...

Régebben a transzformátorok teljesítményét miért VA-ben adtak meg és miért nem Wattban?

Figyelt kérdés

dec. 23. 17:13
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
24%
Papíron VA = W, de a való életben nem, mert az eszközök hatásfoka nem 100%. Minél rosszabb a hatásfok, annál több energiát pocsékol el elsősorban hőenergiává és így annál nagyobb lesz az eltérés a két érték között. Hiszen az egyik magába foglalja a veszteséget is, míg a másik nem.
dec. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
93%

Most gyorsan megnéztem a Siemens és a Schneider gyártmányait, részemről megnyugodtam, még mindig VA-ben adják meg a teljesítményt.

Azért adják meg VA-ben, mert az a jellemző adat a gép "igényeire" nézve, mennyi árammal terheli a hálózatot, mekkora feszültségen.

dec. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
85%

A VA érték nem csak a hatásos áramfelvételt foglalja magában, hanem a meddőáramot is.


A transzformátorban az üzemi melegedés az összárammal arányos, nem a wattokban mért átvitt teljesítménnyel - ezért a megfelelő típus kiválasztásakor a VA érték a lényegesebb paraméter!

dec. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
47%
Látszólagos teljesítmény: VA. Hatásos teljesítmény:W Meddő teljesítmény:VAr.
dec. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak régebben, most is VA-ben adják meg a transzformátorok teljesítményét.
dec. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

Bocsánatot kérek, mert véletlenül félrenyomtam - de a többinek nem kellett volna lepontozni a négyest (18:44), mert a VAr tényleg egy használt jelölés a reaktans összetevőkre:

[link]

dec. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
18%
Akkor mit nyomtál félre, ha VAr olvasható?
dec. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
41%
Én kérek elnézést, én vagyok a négyes, és a voltamper-reciprok a használt mértékegység a meddő teljesítmény kifejezésére tudtommal.
dec. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, te viszed-e félre a dolgot, vagy a szófelkínálor, de a reaktáns jobb volt, mint a reciprok. :)

És már a hétben sem értettem, miért kérsz elnézést, de ez sem lett jobb. :)

dec. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
83%
Igen, valóban hibásan írtam, reaktív a helyes válasz. A 4-es és a 8-as válaszomon kívül nem adtam itt más választ.
dec. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!