Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Régebben a transzformátorok...

Régebben a transzformátorok teljesítményét miért VA-ben adtak meg és miért nem Wattban?

Figyelt kérdés

dec. 23. 17:13
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
0%

Akkor bocs. Én a #6 kijelentését nem értettem. Igaz, hogy az meg a #4-re utal, aki meg te vagy, de hagyjuk. :D

Sokat segített, hogy a #6 szólásába belekérdeztem a #7-ben, de természetesen szexuális szünetet tartott válaszolni. :D

dec. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
40%

#11 írja:

"de természetesen szexuális szünetet tartott válaszolni"


Válasz:

Vagy elment vacsorázni vagy aludni. Nem kötelező a gyakoris válaszadóknak a 24 órás felügyelet!


#7 (22:48) írja:

"Akkor mit nyomtál félre, ha VAr olvasható?"


Válasz:

Az első értékelő pontot. Persze itt az van, hogy a többi pont olyan színben kezdett gyűlni, amilyennel indult a téma (ráadásul a felemás pontozás ellenére itt a piros hat jobban), mert a többi nyominak nincsen saját véleménye - de azért mindig muszáj valamit nyomnia!

:-/

dec. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
:D
dec. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
68%

Mindig VA-ban, kVA-ben, MVA-ben adták meg:

[link]

3. kép:

[link]

3. kép:

[link]

dec. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
16%
Nem régebben, hanem most is VA-ben van kifejezve a transzformátorok (látszólagos) teljesítménye tetszőleges nagyságrendekben, mivel aligha létezik olyan transzformátor, amelyik 100-os hatásfokkal működne, így a teljesítmény egy része disszipál, például hőveszteség formájában. Ha úgy tetszik, a hatásos teljesítmény (aminek valóban W a mértékegysége) az egyenlő akár a látszólagos teljesítmény és a hatásfok szorzatával is.
dec. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
56%

"Ha úgy tetszik, a hatásos teljesítmény (aminek valóban W a mértékegysége) az egyenlő akár a látszólagos teljesítmény és a hatásfok szorzatával is."

Hát az aztán nem. És még ez nevezi magát szakembernek. A hatásfok az a hasznos és a veszteségekkel növelt hasznos hányadosa, mivel a veszteség is hatásos teljesítmény.

márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
47%
P²=sqrt(S²-Q²), vagy esetleg S*sin(fi)[segítek, fi a fázisszög], sajnos feltételeztem azt a baromságot, hogy ezt itt mindenki tudja a kérdezőn kívül, de úgy látom nagyot tévedtem.
márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
*P= és nem P²
márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
45%

"sajnos feltételeztem azt a baromságot, hogy ezt itt mindenki tudja a kérdezőn kívül, de úgy látom nagyot tévedtem"

Ja, még mindig nem érted, hogy a wattos-látszólagos az nem a hatásfokosdi? Valóban nagyot tévedsz. Menj vissza a szakközépiskola elsőbe.

Segítség: amit felírtál képletet, annak a hatásfokhoz semmi köze.

márc. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
0%
Semmi köze a hatásfokhoz? Szerintem neked kéne oda visszamenned, ha így véled.:D Azt nem állítottam, hogy így kell kiszámolni egy transzformátor hatásfokát. Ott más tényezők is vannak(és még csak az ideális esetről beszélgetünk), ellenben az úgy látom nem tűnt még fel neked az az egyszerű dolog, hogy mondjuk a meddő teljesítmény a disszipációk összege(például hő,vagy mágnesesség formájában). És azt állítani, hogy ennek a hatásfokszámításhoz semmi köze, az súlyos tévedés. Bár én nem szakközépiskolai körökben mozgok, nem tudom miféle baromságot taníthatnak ott, ha átmegy valaki így is. Ne vedd magadra.
márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!