Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg sehol sem iható az...

Tényleg sehol sem iható az esővíz?

Figyelt kérdés
[link]
dec. 24. 07:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Igazat mond a cikk?
dec. 24. 07:11
 2/7 A nagy Levin ***** válasza:
92%

" Az ipar nagyjából 1,4 másodpercenként fejleszt ki egy új vegyi anyagot."

Én nem vagyok otthon a vegyiparban, de ez szerintem egy kicsit túlzás. De majd a nálam okosabbak megmondják, így van-e.

dec. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, az ÖSSZES ÁLLAT esövizet iszik, mégsem haltak ki!
dec. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Na oszt mégis mitől nem iható? Tisztának nem tiszta, de a csapvíz sem az. A csapvíz Magyarország teljes területén iható (ha jól tudom), a legnagyobb területen konkrétan jó minőségűnek is számít. Az esővíz sem tiszta, de az nem azt jelenti, hogy ihatatlan.
dec. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Origo.hu-s cikk.

Számomra ez azt jelenti, h az esővíz a legegészségesebb ital, amit csak ihatok.

dec. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem jó meginni. Még egyetemre jártam, volt egy örült professzor és csináltunk egy vizsgálatot, hogy egy nagy esőben kiálltunk és 5 percenkét vettünk mintát és néztük az eősviz összetételét. Az elejében még benne volt a fél periodusos rendszer, de a vége felé meg már szinte desztillált víz az ami esett. Na egyik sem olyan jó ha arról van szó, hogy meg kell inni. Persze ha nincs más iható. Ugyanígy az olvasztott hó is iható. De kell bele sópotlás mert szinte deszt.viz az egész és az meg felborítja az ion háztartátást az emberben és káros.
dec. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
#6 Ismét a csapvizet tudom felhozni példának: nemhogy a fél periódusos rendszer, de még pár millió élőlény is van minden egyes cseppjében. Mégsem mondjuk, hogy a csapvíz ihatatlan.
dec. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!