Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet valahol természettudomán...

Lehet valahol természettudományos kérdéssel kapcsolatban magánban (pénzért) szakértőt kérdezni?

Figyelt kérdés
Biomérnököt, kémikust, fizikust, ilyesmi. Mint egy online orvosi rendelés, csak nem orvosi. :)
dec. 29. 21:41
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Igen, jogos, nem gondoltam, hogy ugye ez ilyen specifikus lehet, gondoltam hátha van egy egyetemes megoldás (x dologgal érintkezve hupilila lesz a x dolog)
dec. 29. 22:20
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés attól lesz "bonyolult", hogy élő szervezetben nem lehet olyan vizsgálatot végezni ami túl nagy roncsolással jár. Ezzel egy rakás módszer kiesik. Mert itt olyat kell keresni ami után az illető túl is éli a vizsgálatot, pl. nem lehet leszedni róla a bőrt és úgy vizsgálni. Nem lehet besugározni pl. gammával (most csak mondtam egy általános példát, mert kőolaj kimutatásra a gamma nem egy gyakori módszer). Nyilván más módszerek is szóba jöhetnek ha az illető már meghalt és a halálának körülményeit kell vizsgálni, és lehet roncsolásos vizsgálatot használni.
dec. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
76%

Régen az úgynevezett ferkóolajjal puhították a bőröket. Ha van kikészített emberbőröd (mint a náci táborfelügyelőknek), abban lehet ilyen olaj, de az sem kőolaj hanem rafinált kőolajipari termék.


Élő bőrben nincs kőolaj, csak ha valaki direkt beinjektálja oda ezt a viszkózus fekete anyagot.

dec. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Na, annyira felkészületlen voltam, hogy ahogy olvasgatok, kiderült, hogy hülyeséget kérdeztem/írtam. Paraffinolajról van szó, és azt hittem, annak a nagy része kőolaj, de most olvasom, hogy csak mellékterméke. Szóval a paraffinolajról lenne szó.
dec. 29. 22:33
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egyre közelebb jutunk a kérdéshez. Élő embernél véletlenül nem jut be szennyeződés a bőrbe. Az illető képes kommunikálni? El tudja mondani, hogy ki volt-e téve annak, hogy a bőrébe ilyen anyag kerülhetett?
dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Most belső családi ügyként el akarod dönteni, hogy a fiad vagy a szerelmed szintolt nyomatott a bicepszébe, vagy csak két hét alatt duplájára pumpálta az izmait?


Megnyugodhatsz - szintol lesz az!

XD

dec. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

"itt is gyakran elég komoly tudományos szakvéleményt írnak, tény hogy neked kell kiválogatni a sok zagyvaságból"

Azért elég sok kérdés alatt a válaszadók 5 perc guglizással képzik magukat a terület "komoly szakértőjévé". Amikor olyan témában érkezik kérdés, amiben valóban jártas vagy, gyakran a fejedet fogod, hogy mennyire kritikátlanul fel vannak pontozva a felszínes vagy telibe téves válaszok is (feltéve hogy laikusként első pillantásra jól csengenek).

dec. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tegyük fel helyesen(!) a kérdést (16-ot feltételezve):


"Van-e egyszerű módszer arra, hogy eldöntsük, hogy valaki az izmába injekciózott-e szintolt?"


És nem a bőrben keresünk kőolajat, illetve paraffinolajat, hanem izomban keresünk szintolt... Azért nagyon más mostmár a kérdése.

dec. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem tudom, ez mit jelent, amit írtál, de bőrben keresünk paraffinolajat. :)
dec. 30. 08:15
 20/27 anonim ***** válasza:

Kérdező - ezredszerre megkérdem én:


Mi a "keresés" célja? Mi inspirálta a kérdéses feladatot? Milyen elvárható haszon származik a kérdéses feladat sikeres leküzdéséből?

🤔

Esetleges üzleti ajánlatot is említettél. Ezzel kapcsolatban még felmerül:

Mennyi a projektre szánt keret? Mennyi honoráriumot tervezel kifizetni a problémaoldással megbízott szakembereknek?

😕

Kvrva jó lenne már ha nem titkolóznál, hanem hiánytalanul prezentálnád a kérdéses probléma releváns részleteit!

😟

dec. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!