Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet valahol természettudomán...

Lehet valahol természettudományos kérdéssel kapcsolatban magánban (pénzért) szakértőt kérdezni?

Figyelt kérdés
Biomérnököt, kémikust, fizikust, ilyesmi. Mint egy online orvosi rendelés, csak nem orvosi. :)
dec. 29. 21:41
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Élő emberi bőrből szeretném kimutatni a paraffin olaj jelenlétét. Egy orvosi kezelés során ott maradt a bőrben (néha hajlamos arra, hogy egy vízhatlan réteget képezzen, nem engedve hámlani és alulról regenerálódni a bőrt, ezzel krónikus steril gyulladást okozva vele). Velem sajna ez történt, és bár az orvosaim ezt látják, azt mondogatják, hogy nem nagyon tudnak vele mit kezdeni, mert nem az ő szakterületük. És sajna elég erős fájdalmat okoz. A fő cél a kiszedése lenne, de első körben azért kéne egy bizonyosság a jelenlétéről. Mivel ők ennek nem járnak utána (túlterhelt egészségügy, stb), ezért sajnos nekem kell.


Elnézést, nem gondoltam, hogy ez ennyire sok összetevős, elsősorban az alapelv érdekel, elméleti lehetőségek is akár.

dec. 30. 08:37
 22/27 anonim ***** válasza:

Na végre - ide is eljutottunk!


- Pontosan milyen kezelés okozta a tartós bőrproblémádat?

- Mikor, hol, hogyan, ki és milyen kvalifikációval végezte a kezelést?

- Mi volt az eredeti probléma amiért a bőröd kezelni kellett?

- Az alkalmazott anyag pontos neve és/vagy specifikációja?


Ezek megválaszolása után már kb. világos lesz, hogy miről is van szó. Az csaknem teljesen biztos, hogy nem a bőrben maradt olaj okozza a problémát, mert az gyorsan kilökődne. Kivéve persze ha tényleg injekciózás történt - ahogyan azt az említett szintolos vadbarmok művelik maguknak!

dec. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Nem is hallottam még ilyen injekciós témákról.


Egy enyhe gombás (nem std!) fertőzés miatt, bőrgyógyász. Intim terület több része, sajnos ezért is fájdalmas.


Borax pasztát, illetve azt lemosandó paraffin olajat "írtak fel". A kezelés során már önmagában nagyon sok furcsaságot okozott (egyben jött le kb a bőröm, egyben, hártyaként lehetett lehúzni, mint a vedlésnél), de a kezelés időpontjától ragacsos, de száraz anyag maradt a bőrömben, lakkszerűen csillog, nem oldja a víz, kvázi légypapírként kell elképzelni. Bő két éve, azóta is ott van, egyre erősebben fáj és egyre vörösebb nyomásra (a combhajlat nem fáj, pedig ott is ugyanúgy ott maradt ez az anyag, ott fáj erősebben, ahol sűrűbb az ideghálózat). Hőre egyértelműen erősebb, égetőbb, nyáron elviselhetetlen közeli fájdalommal. Lehetne a borax is, csak a paraffinra több ilyen tanulmány van, ahol a bőr befullasztása miatt nem lökődik ki hosszabb távon sem a regeneráció hiányában, így első körben annak mennék utána. Orvos azt mondta, hogy ezzel foglalkozni nem tud, de megfelelő módszert prezentálva hajlandó a biopsziára, ha bármilyen módon megoldható egy kollaboráció. Persze ezek mind távoli dolgok, nem tudom, összejöhet-e, most elsősorban az első lépésre koncentrálok, diagnosztika, akár megerősítés, akár kizárás a vége.

dec. 30. 09:11
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - így már így világos lett, hogy mi a baj. Nem (csak) a külsőleg alkalmazott paraffin tette tönkre a bőröd, hanem van ott egy súlyosabb probléma.


A paraffinolaj külsőleg alkalmazva nem ivódik be tartósan a bőrbe, hisz különben minden gépszerelő keze tönkremenne. Privátban írtam, hogy nem vagyok orvos, de logikusan csak két oka lehet a problémádnak:


1. Valamilyen kikezeletlen bőr vagy nemi betegség miatt fáj a bőröd.


2. Az irritáló kezelés tartósan károsította a bőröd, ezért nem tud már regenerálódni. A bórax irritáló anyag és a fene tudja mivel kenegetted még azóta. Parafinolaj nem maradt a bőrben. A bőrben csak a sérült sejtek maradtak, nem a károsító anyagok.


Megoldás:


1. Tartsd tisztán és ne kenj rá semmit, kivéve az esetleges orvos által előírt gyulladáscsökkentő kenőcsöt.


2. Intézd azt a biopsziát meg a többi lehetséges kivizsgálást.


3. A bőrbajodat (vagy nemi betegségedet) illetően kérd ki még 2-3 szakorvos véleményét. Magánklinikákon elvállalják a független kivizsgálást és egyszer megfizethető.


Ezt csakis orvosok tehetik rendbe, ha majd rendes kivizsgálásokkal megállapították az igazi okot.


Sok sikert a gyógyuláshoz!

dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Agyalok rajta. Szerintem a direkt kimutatás( nem tudom mi a módja) meglehetős mennyiséget igényel, és az emberi szövetekben való keresgélés tovább nehezíti.

Szerintem egy patológussal kellene konzultálnod, hogy van e módszere sejtek közötti kimutatásra. Zsírokra tudom, van. Szénhidrogének? Fogalmam sincs.

Szóval valami mikoromódszer, ami sejteken, szöveteken amolyan festés féle módon működik, lenne szerintem a megoldás.

Másrészt ezt a szintet( sima szövettani vizsgálat) speciális kimutatás nélkül is meg kellene lépni.

dec. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Egyéb betegség sajna nincs, pedig jó lenne, nyolcmilliszor vettek már mindenhonnan mintát. Nemi betegségem sosem volt (nem is lehetett konkrétan), ez a kisebb gombás fertőzés 1-2 hétig.

Biopsziának szimplán nem látják értelmét, mert azt ők is látják, hogy klasszikus értelemben véve bőrbetegségem nincs, így nem nagyon akarják, mert nem mutatna ki semmit.


24/1: Ez majdnem két és fél éve volt, azóta volt olyan nagyon hosszú periódusm, amikor semmit nem kentem rá, azon kívül is csak 1-2 szteroidos kenőcsöt, amit felírtak (kenni bármivel eleve semmi értelme, mert egy teljesen vízhatlan, lakkszerű réteg van a bőrömben, ott se ki se be semmi már 2,5 éve, se izzadtság, se semmi.

dec. 30. 16:52
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

"egy teljesen vízhatlan, lakkszerű réteg van a bőrömben"


Olyasmi nem lehet, mert az kilökődne. Valószínűleg valami kötőszövetes elváltozás lesz az, amit a gombabetegség és/vagy a hámlasztó kenőcs eltúlzott használata okozott. A bőr elveszette a regenerálódó készségét, ezért úgy maradt. Idővel majd jobb lesz, de már nem szabad akármit rákenni.


Ha vérplazma ivakodik át rajta és sebesedik, akkor majd el kell menned egy olyan beavatkozásra, melyben fűrészelnek a combodból vagy a fenekedről egy kevés bőrt, abból pépes felrakást készítenek, ami majd ránő a sérült testrészedre.


Az égési sérüléseket is így kezelik, úgyhogy be vannak állva az ilyesmire magyarországi sebészetek is. A részletekről majd a szakorvosok tájékoztatnak.


Ezt a "paraffin van a bőrömben" teóriát meg gyorsan felejtsd el.

dec. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!