Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy hajo nem sulyed el a...

Egy hajo nem sulyed el a vizben, ha en felrekszem a vizre elsullyedek miert?

Figyelt kérdés
jan. 7. 08:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

Ha te felszel a vízre, akkor te sem süllyedsz el, amíg hanyatt fekszel kinyújtott kézzel-lábbal.

A hajó meg azért süllyed kevésbé, mert a felületéhez képest jóval több levegö van benne.

jan. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Felhajtóerő.
jan. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 krwkco ***** válasza:
82%

"A hajó meg azért süllyed kevésbé, mert a felületéhez képest jóval több levegö van benne."

Nem csak az a baj, hogy ez megjelenthetett "Természettudományok" rovatban, de még 2 pozitív értékelést is kapott. (Eddig...)

jan. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
#1 4 éven keresztül próbálták ezt elmagyarázni nekem gyakorlatban, de feküdhettem akárhogyan, én bizony süllyedtem, mint a cövek. Még a segédeszközzel is sikerült elsüllyednem, ami elvileg fenn kellett volna tartson a lábmozgás tanulásához. Úszás oktatóm kínjában már nem tudott mit csinálni.
jan. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 krwkco ***** válasza:
93%

"Egy hajó nem süllyed el a vízben. Ha én felfekszem a vízre elsüllyedek. Miért?"

Azok a tárgyak, amiknek a fajsúlya kisebb, mint a vízé, úsznak. Amiknek nagyobb, azok elsüllyednek. A hajóé kisebb, ezért úszik. A vízben elsüllyedő testé nagyobb.

U.i. 1:

A fajsúly kiszámításánál azt a térfogatot kell figyelembe venni, ahova a víz nem tud behatolni.

U.i. 2:

Ha egy ember teleszívja a tüdejét levegővel, akkor általában kisebb a a fajsúlya, mint a vízé. Ezért az emberek többsége lebeg a víz felszínén. (Voltaképpen mozgás nélkül úszik, de csak éppenhogy.)

U.i. 3:

Hogy a fajsúlykülönbségek miért vezetnek a fenti jelenségekre, azt még tovább lehet részletezni, lemenve a nyomások és erők szintjéig.

jan. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Már az oviban is megemlítik:

[link]


Egyetemi ismétlés pedig a tudás anyja:

[link]

jan. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 krwkco ***** válasza:
78%

"A hajó meg azért süllyed kevésbé, mert a felületéhez képest jóval több levegö van benne."

Ez az állítás még mindig kapja a plusszokat, pedig nyilvánvalóan téves: Egy fatörzsekből álló tutajban szinte semmi levegő sincs, mégis úszik. Egy tengeralattjáró merüléskor tele van levegővel és ennek ellenére elsüllyed.

jan. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Na ez az! Ezt magyarazza el valaki
jan. 7. 10:19
 9/17 anonim ***** válasza:
29%
Akkor Te léket kaptál.
jan. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 krwkco ***** válasza:
89%

#8

"Na ez az! Ezt magyarazza el valaki"

Ahogy a vízben egyre mélyebbre megyünk, egyre nő a nyomás. Ha egy tárgyat vízbe merítünk, akkor az aljára nagyobb nyomás hat felfele, mint függőlegesen ugyanott a tetejére lefele. Ha ezt a nyomáskülönbséget megszorozzuk annak a kis résznek a felületével és összegezzük az egész testre, akkor a kiszámolt fejhajtóerő pont annyi lesz, mint a testnek megfelelő térfogatú víz súlya. Ha a test fajsúlya kisebb, mint a vízé, akkor az így létrejövő felhajtóerő nagyobb lesz, mint a test súlya és a test fel fog emelkedni a víz felszínére.

Vagy röviden: a fajsúlyok (= súly / térfogat) viszonya dönti el, hogy egy test úszik-e a folyadékban, vagy elmerül.

jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!