Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért gyógyítanák meg az...

Miért gyógyítanák meg az összes betegséget ha az a gyógyszeripar teljes leépülésével, becsődölésével járna?

Figyelt kérdés

[link]


Én nem hiszek ezeknek a híreknek. Szerintem max olyan kezelés oltást fejlesztenek ki, amelyet élethosszig használni kell, másként a rák gyorsan kiújul. Mint például a HIV elleni gyógyszer, azt is élethosszig szedni kell.


febr. 17. 15:12
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
0%
#38 Még mindig nem érted. Lehet, hogy a többiek profitja nulla lesz, de a gyógyulást hozó gyógyszer gyártójának sem lesz akkora profitja, mint az életen át szedendő gyógyszerből. De hagyjuk, úgysem fogod megérteni, mert ahhoz tudnod kellene gondolkodni is.
febr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
83%

" Lehet, hogy a többiek profitja nulla lesz, de a gyógyulást hozó gyógyszer gyártójának sem lesz akkora profitja, mint az életen át szedendő gyógyszerből"

Igazából még sokkal több profitja is lesz. Hisz beteg emberek mindig is lesznek, és ha mind tőled vásárol, mert tudja hogy hatékony a terméked, az sokszoros bevételt fog hozni ahhoz képest, mint ha csak a potenciális piac apró töredékével etetnéd a pocsék terméked egy életen át. Meg ugye ott van a tény is, hogy ha bárki más kínál megoldást arra, amire te nem tudsz, akkor még az apró töredékből sem jut neked semmi onnantól kezdve.

Vagyis minden szempontból a lehető legrosszabb lenne a megoldásod a piacon, amivel eleve csak minimális lehetne a profitod, és még azt is bármelyik pillanatban elveszítheted.

febr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
0%
#42 Igen, beteg emberek mindig is lesznek. Ha nincs olyan gyógyszer, amitől meggyógyulnak, az összes beteg ember élete végéig szedi jobb híján azt, ami van. Szóval ebből a szempontból is ott tartunk, hogy az évtizedekig tartó gyógyszer piacának egy vékony szelete is jövedelmezőbb, mint egy gyógyulást hozó gyógyszerből a monopólium.
febr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
86%
43 Miértelme annak hogy ugyan azt ismételgeted űgy hogy a kellemetlen válaszokat figyelmen kivűl hagyod? Nem célom lerombolni a világ képedet, de hogy nem zavar hogy a valoság hatalmas szintet ellent mond az elképzelésednek??? Aműgy miért pont a gyogyszer iparra vagytok rákattanva? Annyimás területen húznak le pénzzel miért pont erre vagy rákattanva? Föleg ugy hogy gazdasági szempontból kb jelentéktelen terület.
febr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
76%

"Szóval ebből a szempontból is ott tartunk, hogy az évtizedekig tartó gyógyszer piacának egy vékony szelete is jövedelmezőbb, mint egy gyógyulást hozó gyógyszerből a monopólium."

Csak addig, amíg nincs olyan hatékony gyógyszer, amire lehet alapozni egy ilyen monopóliumot.

Amint valaki fel tud mutatni ilyet, azon túl, hogy te kapásból csődbe is mész, ő meg többet fog keresni mint te valaha...

febr. 20. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
0%

#44 Azért ismételgetem, mert nem értitek, és sajnos nem tudom jobban elmagyarázni, mint a 25-ös hozzászólásban. És a magam részéről azért a gyógyszeriparra vagyok rákattanva, mert arról szól a kérdés :D

#45 Igen, én csődbe megyek, de ő is kevesebbet fog keresni, mert még így sem éri meg jobban, mint évtizedeken át szedetni a betegekkel egy gyógyszert.

A másik, ami eddig nekem sem jutott eszembe: ti azt feltételezitek, hogy az emberek értelmes, gondolkodó lények, és azt a gyógyszert veszik, amelyik jobb nekik. De ez nincs így. Az emberek idióták, és azt fogják megvenni, amelyiknek jobb a marketingje.

febr. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
76%
Arra már többen is rámutattunk, hogy a 25-ös komment miért úgy hülyeség, ahogy van. Ha ennyi a legjobb magyarázat az elképzelésedre, az azért mutat valamit ;)
febr. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:

“ 45 Igen, én csődbe megyek, de ő is kevesebbet fog keresni, mert még így sem éri meg jobban, mint évtizedeken át szedetni a betegekkel egy gyógyszert.”


Pontosan. A részvényeseknek nem fogod tudni eladni a 90%-os profit esést 20 évre előre csak mert egy-két rivális be fog csődölni vagy mert sokat segítesz az emberiségnek. Egyszerűen nem így gondolkodnak. Üzletemberek, kész.

febr. 20. 11:43
 49/55 anonim ***** válasza:
83%
Ez a kérdés miért van még mindig a tudományokban?
febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:

49


Na mivan elfogytak az érvek, ideje átpakoltatni? :D

febr. 20. 12:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!