Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Releváns alternatíva a cukor...

Releváns alternatíva a cukor helyett a mézet ajánlani?

Figyelt kérdés

Nagyon sok rossz ömlik az internetből a különféle mesterséges édesítőszerekről. Olyanokat írnak, hogy a legtöbb rák előidézője, mások pedig strokot okoznak. Így a cukor helyettesítőjeként a mindennapokban már alkalmatlanná vált. Ha nem akar az ember cukrot fogyasztani, mert candida, cukorbetegség, elhízás, rák generátora a testben miket használhatnánk?


Megkérdeztem a házi orvosomat erről, aki az asszisztensére mutatott. Ő mézet javasolt nekem. Az interneten a magukat spirituális, tudományos guruként hirdetők is mind mézet javasolnak. A közbeszédben a méz a legelterjedtebb, mint egészséges alternatíva. Én magam utána néztem és a méz legnagyobbrészt cukrot tartalmaz, tehát ugyanott vagyunk egy nagy kerülővel 😂


Most belegondoltam, hogy pl; sütéshez, főzéshez simán hőre elbomlanak a mézben levő jótékony vegyületek és ugyanolyan cukrot eszünk. Az ára viszont sokszorosa a cukorénak. Releváns alternatíva a méz?



márc. 23. 11:55
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
A mesterséges édesítőszerek közül ezek a jók: beírom....
Én azt eszem ami van
17 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
10%

Konyhai alapanyagnak nem helyettesíti a cukrot, más lesz az étel állaga (ha pl belekevered valamibe) meg az íze is. Jó alternatíva pl teába.

Ja, és nem "ugyanolyan cukrot" eszel. Ez természetes, és sok jótékony hatása van. Ez nem spiritualizmus.

márc. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%

Nem véletlenül dolgozták ki a répacukor nagyipari extrakcióját. A mai emberek már nem tudják értékelni a jó dolgokat, mert jó sorukban teljesen meggárgyultak.


A méz drága és mellékíze van, ezért csak olyankor fogyasztjuk, amikor a mellékízét és folyós állagát kívánjuk. Diétázáshoz vannak egyéb cukrok a kereskedelemben, pl. glükóz, fruktóz, stb.

márc. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Méz alapvetően különféle cukrok keveréke. Ha cukorbetegség vagy elhízás miatt keres az ember alternatívát, akkor nem igazán van előrébb a mézzel, mint a sima kristálycukorral.

Igaz ugyan, hogy kis mennyiségben tartalmaz egyéb egészséges anyagokat is. De istenem, ahhoz, hogy ez számítson, kb napi fél kg mézet kellene megenni, ami meg sehogyan sem egészséges.

márc. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

A méz 95%-ban cukor.

Pont.

Amivel egészségesebb, az az 5%, és az is elbomlik melegben, ahogy írtad is.

márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Most ott tart a tudomány, hogy az alleulóz a jó.


A stevia megberheli a bélflórát, ahogy minden más édesítőszer is, többségük rákkeltő is.


A méz meg majdnem ugyanaz, mint a cukor.

márc. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%
A mesterséges édesítőszerek - ahogy minden műanyag - mérgezőek. A cukor és a méz is mindenképpen jobb alternatívák.
márc. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%
6-os: nagyjából igaz, hogy mérgezőek, de a cukor is. A méz valóban jobb alternatíva, de egyáltalán nem egészséges, teljesen felesleges egyáltalán szénhidrát az emberi táplálkozáshoz, még egészséges, mértékletes mennyiségben is felesleges. Azért esszük, mert olcsó, és rövid távon laktat, addiktív.
márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
#7 A cukor nem mérgező, sőt, szüksége van rá a szervezetnek. Akkor káros, ha túl sokat fogyasztunk belőle, de ez a világon mindenre igaz.
márc. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%
Nincs szüksége rá. A ketózissal zsírt, anélkül meg fehérjét is tud energiává alakítani a szervezet. A cukor fogyasztásakor az agy ugyanazon területei aktiválódnak, mint kokain fogyasztásakor. Addiktív, károsítja a fogakat, tápértéke NINCS. A cukornál csak egy mérgezőbb szénhidrát létezik, a gyümölcscukor (természetesen a finomított verzió, nem a gyümölccsel együtt fogyasztva).
márc. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

A méz is tele van cukorral, igen.

Az édesítőszerekkel jobban jársz, de nem mindegy melyikkel.

márc. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!