Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Releváns alternatíva a cukor...

Releváns alternatíva a cukor helyett a mézet ajánlani?

Figyelt kérdés

Nagyon sok rossz ömlik az internetből a különféle mesterséges édesítőszerekről. Olyanokat írnak, hogy a legtöbb rák előidézője, mások pedig strokot okoznak. Így a cukor helyettesítőjeként a mindennapokban már alkalmatlanná vált. Ha nem akar az ember cukrot fogyasztani, mert candida, cukorbetegség, elhízás, rák generátora a testben miket használhatnánk?


Megkérdeztem a házi orvosomat erről, aki az asszisztensére mutatott. Ő mézet javasolt nekem. Az interneten a magukat spirituális, tudományos guruként hirdetők is mind mézet javasolnak. A közbeszédben a méz a legelterjedtebb, mint egészséges alternatíva. Én magam utána néztem és a méz legnagyobbrészt cukrot tartalmaz, tehát ugyanott vagyunk egy nagy kerülővel 😂


Most belegondoltam, hogy pl; sütéshez, főzéshez simán hőre elbomlanak a mézben levő jótékony vegyületek és ugyanolyan cukrot eszünk. Az ára viszont sokszorosa a cukorénak. Releváns alternatíva a méz?



márc. 23. 11:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Méz: 80% cukor, 18% víz, 2% egyéb.
márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%
10: én csak édesítőszert használok, de nem egészséges az sem, a steviáról hitték azt sokáig, de megzavarja a gyomor baktériumainak kommunikációját. Azon kívül pusztán attól, hogy édesítenek, összezavarják az inzulin kiválasztást. Majd mindegyik édesítőszer rákkeltő és/vagy az emésztést akadályozza.
ápr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Háát nem tudom, de ha úgy kérdezed, hogy ne tartalmazzon cukrot, akkor a mézet gondolom, hogy nem fogják ajánlani.


Amúgy jobbat nem tudok neked mondani, minthogy itt van az édesítők, cukor helyettesítők listája és nézegesd át, hogy melyik lenne megfelelő. Az angol többet sorol fel, mint a magyar és azt sem tudom, hogy egyáltalán melyikeket kapni nálunk, de csak előrébb leszel vele.


Kategória: Cukorpótlók

[link]


Kategória: Édesítőszerek

[link]

ápr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Mojjo ***** válasza:
100%

@12:

"Azon kívül pusztán attól, hogy édesítenek, összezavarják az inzulin kiválasztást"


Szerencsére ez egyáltalán nem igaz. A hasnyálmirigynek fogalma sincs arról, hogy egyes ételeknek milyen az íze, az inzulintermelést nem ez indítja be. Ettől teljesen függetlenül, tehát még véletlenül sem az édes íz miatt, egyes tanulmányok azt találták, hogy minimális, a vércukorszintet alig befolyásoló mértékben az aszpartám hathat az inzulintermelésre.

ápr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A répacukor egy iparilag denaturált, mesterséges élelmiszer. Jobban jársz, ha teljesen száműzöd az étrendedből és helyette természetes cukrokban bővelkedő édesítőszereket használsz (szőlőcukor, juharszirup, agaveszirup, stevia). A mézet csak kis mennyiségben ajánlatos, mivel savak vannak benne.
ápr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Hármasnak üzenem: A méz glikámiás indexe teljesen más, mint a kristálycukoré.

Hő hatására az enzimek lebomlanak. Úgy mondják, meghal a méz, ha hőkezelve van. De az ásványi sók, nyomelemek megmaradnak.

A méz kúlönböző féle cukrok (glükóz, fruktóz, szacharóz...) túltelített elegye.

Én már közel 10 éve csaak mézet fogyasztok cukor helyett. Minden csak megszokás kérdése. És minden ételbe helyettesíthető kristálycukor helyett. Még a lekvárba is.

ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
49%
14: Az inzulinkiválasztás hatásmechanizmusa szerintem nem olyan lényeges, de az aszpartám a létező legrosszabb édesítőszer, démonizálásnál alább én nem adnám a viszonyulást hozzá. KB. 130 különféle betegséget képes okozni. Tudod hogy készül? Veszélyes hulladékkal etetnek baktériumokat, és a fekáliájuk lesz az aszpartám. Ugyanaz a monsanto csinálja, aki a Vietnamban használt rákkeltő napalmot, az Agent Orange-et is; a fő profiljuk, a mezőgazdaság elpusztítása (rengeteg öngyilkos indiai gazda, de az USA-ban is és világszerte is ellehetetlenítik a kisebb termelőket) már nem is érdemel mélyebb kifejtést itt, akit érdekel úgyis utánanéz.
ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Mojjo ***** válasza:
100%
@17: Véletlen sem akarnám sem az aszpartámot, sem a többi édesítőszert, csupán az inzulintrrmelésre gyakorolt hatásukról írtam. A magam részéről szigorúan kerülök minden édesítőszert, mert én sem tartom őket a legkevésbé sem az egészség zálogának. Na, nem az általad írt okokból, de ez a lényegen ez esetben nem változtat.
ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Mojjo ***** válasza:
100%

@18:

Elnézést, telefonról írok, és amint látszik, nem megy túlzottan. Szóval:

Véletlen sem akarnám sem az aszpartámot, sem a többi édesítőszert dícsérni, vagy ajánlani. Ezt akartam írni, csak a lényeg lemaradt.

ápr. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!