Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért tagadják a klíma változást?

Miért tagadják a klíma változást?

Figyelt kérdés
Dubaiban öklömnyi hópehelydarabok estek az égből, tiszta jégkorszak.

#klíma #Dubai #hópihe #Burj Al-arab
márc. 23. 22:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Azért mert ha úgy csinálnak mintha nem lenne akkor nem kell vele foglalkozni
márc. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Én praktikus okból. Mert ahhoz, hogy tegyünk ellene, változtatni kell. Én pedig nem akarom, hogy zsarnokok változtatásra kényszerítsenek, korlátozzák a fogyasztásom. Én a klímaváltozás következményeivel szeretnék szembenézni. Viszont praktikusabb, rövidebb, könnyen befogadhatóbb és jobban hangzik tagadni, még ha ez nem is igaz. Ha van rá idő kifejtem, de általában nincs, ilyenkor a hatékony kommunikáció fontosabb, mint az igazságtartalom.
márc. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Szaknyelven ezt hívják struccpolitikának.
márc. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 TappancsMancs ***** válasza:
66%

Lényegében az emberi tényező szerepét tagadják, illetve képezi vita tárgyát. Elsőre a szokásos eset zajlott le, amikor új volt a téma és ment a sima tagadás mint szélsőség árnyalatok és részlete nélkül. Majd jött a sok infó és mára lényegében az emberi szerep mértéke a kérdésesebb és nem maga a klímaváltozás. Gondolom érted a kettő között mi a különbség. Megfigyelhető a neten és a médiában egy új téma kapcsán létrejön két szélsőséges oldal, nézet és nincs közös vizsgálat. Kb a "De igen", "De nem" játszódik le némi alap szövegekkel. Majd jön a sok részlet infó és árnyaltabb lesz a téma és más megvilágításba kerül. Persze vannak akik leragadnak a kezdeti tárgyalásmódoknál.


Mára elég nyilvánvaló, hogy már alapvetően Földtörténetileg is van klímaváltozás, sőt csak változás van. Még ötszáz évente is kicsit más a klíma, és vannak nagyobb periódusok is és még nagyobbak is. Ez normál esetben már nem kérdés, hogy van klímaváltozás. Az emberi szerep megint más kérdés és szerintem túltolták azt is és annyira azért nem tudunk ebben biztosat pont a rendkívüli összetettsége miatt.


Persze lehet olvasni olyanokat, hogy "Az ember csinálta"... Közben még a holnapi időjárást sem tudjuk kerek 100%-os biztossággal megmondani! Ez azt is jelenti, hogy a még pontatlanabb hosszú távú előrejelzésekkel is összevetve, a globális klímaváltozás emberi szerepét ma nem tudjuk pontosan! Mert a tudomány sem tart ott.


A klímakutatás az időjárás előrejelzésnél még sokkal bonyolultabb és még pontatlanabbak az adatok. Ma az a korrekt, hogy lehet benne valamennyi szerepünk, de ennél többet nem lehet ma biztosan kijelenteni.


Met Office

Az Egyesült Királyság nemzeti meteorológiai szolgálata


"Haladásunk mércéje az, hogy a Met Office másnapi hőmérséklet-előrejelzéseinek 92,5%-a 2 C fokon belül pontos, a Met Office másnapi szélsebesség-előrejelzéseinek 92%-a pedig 5 csomón belül."


( [link] )

márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
A Föld klímája folyamatosan változik, hol melegszik, hol pedig hűl. Erre azonban az emberiségnek elhanyagolható ráhatása van. Leginkább a naptevékenység változásaitól függ. A klímahiszti nagyon el van túlozva, és az a szerepe, hogy a valódi problémákról elterelje a figyelmet.
márc. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

Van alapvető klímaváltozás, de az ember ezt felgyorsítja és erősíti.

Nyáron is alapból meleg van, de ettől még nem lesz elhanyagolható az hogy mellé felfűtöd a kazánt és becsukod az ablakokat miközben az összes függönyt leszeded és nyakig takarózól.

márc. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Amúgy itt van néhány paleoklimatológiai diagram és gyakorlatilag ugrál az fel-le folyamatosan nagy, közép és rövid távon is. Csak nincsenek az emberek hozzászokva, hogy a Föld klímáját állandó változásban nézzék, így érhető, hogy van akinek ez új dolgot jelent.


500 000 év:

[link]


3 000 000 év:

"Globális hőmérséklet-rekonstrukciók az elmúlt 3 millió évre"

[link]


1 000 000 év:

"Globális hőmérséklet-rekonstrukciók az elmúlt egymillió évre vonatkozóan"

[link]


11 000 év:

"Az elmúlt 11 000 év felszíni hőmérsékleti rekonstrukcióinak összehasonlítása az Antarktiszról (EPICA és Vostok) és Grönlandról (GISP2 és GRIP) származó jégmagok oxigénizotóp arányának elemzése alapján, valamint az újabb HADCRUT4 globális felszíni hőmérsékleti anomália elemzéssel (kattintson nagyítani)."

[link]


4000 év:

"Az elmúlt 4000 év felszíni hőmérsékleti rekonstrukcióinak összehasonlítása az Antarktiszról (EPICA és Vostok) és Grönlandról (GISP2 és GRIP) származó jégmagok oxigénizotóp arányának elemzése alapján, valamint az újabb HADCRUT4 globális felszíni hőmérséklet anomália elemzése (kattints nagyítani)."

[link]


2000 év:

"Az elmúlt 2000 év felszíni hőmérsékleti rekonstrukcióinak összehasonlítása az Antarktiszról (EPICA és Vostok) és Grönlandról (GISP2 és GRIP) származó jégmagok oxigénizotóp arányának elemzése alapján, valamint az újabb HADCRUT4 globális felszíni hőmérsékleti anomália elemzéssel (kattintson nagyítani)."

[link]


1100-tól jelenig:

[link]


( [link] )

márc. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 TappancsMancs ***** válasza:
100%

És bizony azt látjuk, hogy már 100 év alatt is ugrik egyet fel vagy le.


Szóval kérdező: "Miért tagadják a klíma változást?"

Normál esetben nem magát a klímaváltozást tagadják, de lehet olyan is aki odáig megy, csak annak végképp semmi értelme, hiszen a Föld klímája folyamatosan változik.


"Dubaiban öklömnyi hópehelydarabok estek az égből, tiszta jégkorszak."

A jégkorszak azért nem ez. :) És akár a nyári havazás vagy nyári hideg hőmérséklet az volt régen is. Nyilván ritkán, de megesett és van olyan amiről konkrétan és részleteiben is tudunk. Itt egy példa.


"1816 – A nyár nélküli év"

"Az indonéziai Tambora-hegy kitörése 1815-ben megváltoztatta a globális éghajlatot."

"Európában és az Egyesült Államokban a hideg vagy a napsütés hiánya miatt tönkrement a termés, ami a gabona és a zab árának szárnyalását okozta, a heves esőzések elárasztották a termést Írországban, a kolera új törzsei milliókat öltek meg Indiában, a bûnözés elterjedt, és sok országban éheztek az emberek."

"Nem jött el a nyár."

"1816-ban azonban soha nem jött be a nyár New England államaiba.

A májusi fagy elpusztította a legtöbb termést New Yorkban, Massachusettsben, New Hampshire-ben és Vermontban. Júniusban erős hó elfojtotta a talajt a New York állambeli Albanyban és a maine-i Dennysville-ben, míg a New Jersey állambeli Cape May-ben öt egymást követő éjszakán át kitartott a fagy. A kíméletlen hideg idő a nyár végére nyúlt, ami általában a betakarítási időszak lett volna."

( [link] )

( [link] )

márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért egy óriási vulkánkitörés ne legyen már normális hőmérséklet ingadozás:D
márc. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Sokféle ingadozás volt, de értem és jogos a felvetés. A természetnek minden normális ami a természetben történik, csak nekünk nem mindegy. Az eső és vulkánkitörés is az, és azok is természetesek és értem amúgy amire célzol, tejesen érthető. Itt egy másik változás is hozzá a "Dansgaard-Oeschger esemény" vagy "DO esemény". Persze konkrétan egy szem egy napos nyári havazást ma nem tudunk kimutatni mondjuk több tízezer évvel ez előtt.


Dansgaard–Oeschger esemény - wiki


"A Willi Dansgaard és Hans Oeschger paleoklimatológusokról elnevezett Dansgaard–Oeschger események (gyakran rövidítve DO események) olyan gyors éghajlati ingadozások, amelyek 25 alkalommal fordultak elő az utolsó jégkorszak során."

Hatás /

"Az északi féltekén ezek gyors felmelegedési epizódok formájában jelentkeznek, jellemzően néhány évtized alatt, majd mindegyiket fokozatos lehűlés követi hosszabb időn keresztül. Például körülbelül 11 500 évvel ezelőtt a grönlandi jégtakaró éves átlaghőmérséklete körülbelül 8 °C-kal nőtt 40 év alatt, ötéves három lépésben, ahol az 5 °C-os változás 30–40 év alatt gyakoribb."

( [link] )



Nature


"Korai figyelmeztető jelzések a Dansgaard-Oeschger eseményekről egy nagy felbontású jégmag rekordban"

Absztrakt

"A Dansgaard–Oeschger (DO) események, amint azt a North Greenland Ice Core Project (NGRIP) rekord oxigénizotóp-arányaiban megfigyelték, kiváló példája a múltbeli hirtelen éghajlati átalakulásoknak."

"A Wavelet elemzés azt mutatja, hogy az EWS a 10–50 éves periodicitási sávban a legkifejezettebb, megerősítve a fenti hipotézist."

"A jégmagokban lévő oxigénizotóp-arányok minőségi mutatót adnak a légköri hőmérsékletnek a jégmag helyén, és akár 16,5 °C-os hőmérséklet-emelkedésről számoltak be egyetlen DO-esemény esetén 5 ."

( [link] )

márc. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!