Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora a fény amplitúdója?

M dzsuzeppe kérdése:

Mekkora a fény amplitúdója?

Figyelt kérdés
Ha egy hullámnak van hossza, és ezt a hoszt mérni lehet, akkor van amplitúdója és az is egy számokkal kifejezhető méret. A fény hullámok hossza pontossan meghatározott, tehát az amplitúdójuk is, de sehol nem találom ezt az információt. Egyébként a fény amplitúdója nagyságától függ a fénytörés mértéke.

ápr. 8. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mekkora a fény amplitúdója?"

Talán a legközelebb a sugárzott teljesítmény

[link]

van hozzá, ami az elektromos és mágneses térerősségből eredeztethető:

[link]


"Egyébként a fény amplitúdója nagyságától függ a fénytörés mértéke."

Nem, inkább a hullámhossztól:

[link]

ápr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
"és az is egy számokkal kifejezhető méret" -- ha ez alatt azt érted, hogy egy távolság dimenziójú valami, mert a gitárhúr rezgése vagy a tengeri hullámok amplitúdója méter mértékegységű, akkor rosszul érted. Az elektromágneses hullámok az elektromágneses térerősség változását írják le, nem pedig egy geometriai elmozdulást, kb úgy ahogy a hanghullámoknál is a nyomáscsúcsok és minimumok különbsége az amplitúdó, és pascalban mérik, nem méterben.
ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De az elektromos meg a mágneses térnek is van kiterjedése a térben. Nem lehet hogy a fény hullámnak is van a haladásával merőlegessen kiterjedése, és ez a kiterjedés a mágneses-elektromos hullám? rra gondolok hogy a rádió hullámokat pl. a Kosuth rádió hullámainak az amplitúdóját modulálják. Van egy mellék kérdésem: jól használom-e a fényhullám kifejezést hogy az egy fofon hulláma. És ilyen hullámokból épül fel a fénysugár?
ápr. 8. 13:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A téma ennél sokkal bonyolultabb, mert részecske/hullám kettősség áll fenn. Ezért a klasszikus értelemben vett amplitúdót leginkább a lézereknél és a rádióhullámoknál lehet jól értelmezni - de ott sem geometriai kitérést, hanem elektromos/mágneses intenzitást jelent.


Nem mindegy, hogy milyen szinten és mivel kapcsolatban tárgyaljuk a témát!

ápr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdező állítja:

"Egyébként a fény amplitúdója nagyságától függ a fénytörés mértéke."


Válasz:

A hétköznapi lineáris optikában a fénytörés amplitúdófüggetlen - ezért "lineáris".


A lézertechnikában viszont sűrűn alkalmazzák az olyan közegeket is, melyek fénytörése erősen amplitúdófüggő. Az anyagi közegben ehhez szükséges nagy intenzitások koherens fénnyel könnyen elérhetőek.


Még a fizikai vákuumnak is van nemlinearitása, ezt Schwinger effektusnak nevezzük, de ezt (talán) csak a világ legspeciálisabb lézerberendezéseivel tudják kiváltani!

ápr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!