Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Aki tegnap látta a sarki...

Aki tegnap látta a sarki fényt, milyen erős volt szabad szemmel?

Figyelt kérdés

Kimentem egy sík, sötét helyre, gyakorlatilag a szántóföldön voltam, minimális fényszennyezés volt, de szabad szemmel alig volt látható, csak egy nagyon halvány derengés látszott. Szép fotókat tudtam csinálni, de szabad szemmel kevésbé volt látható és videót se sikerült csinálnom.


Másnál mennyire látszott? Én fél 12 körül mondjuk hazamentem, ahogy látom, éjfél után volt még egy erős hullám, arról már lemaradtam.



máj. 11. 12:24
 1/3 Tatyó ***** válasza:
100%

Én sem láttam, de azóta volt egy még erősebb, kérdés az mikor és ide...


[link]


A tegnapi az 0.0004 volt, a mai 0.0006 -kb 30%-al nagyobb.

máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó - borzongatóan különleges - bíborszínű derengés volt, melyben függőleges sávok látszottak, mint egy távoli zivatar esőfüggönyében. A fény intenzitása és kiterjedése csak nagyon lassan változott. A fényjelenség nyugattól egészen keletig kiterjedt az égbolt északi oldalán, a déli oldalra nem volt rálátásom.


A bíborszínű derengés egyáltalán nem emlékeztetett az alkony vöröses fényére, és a horizont közelében zöld összetevőt is kapott, mely leginkább csak a hosszú expozíciós fényképeken látszott rendesen, melyet a testvérem készített.

máj. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
halvány, alig különült el a városi fényszennyezéstől. Viszont a bíbor szín megvolt így is :)
máj. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!