Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges, hogy a sötét...

Lehetséges, hogy a sötét energiának köze van az entrópiához?

Figyelt kérdés
Míg nagy volt az univerzum sűrűsége addig az infláció lassult, aztán átlépett egy bizonyos határt, ami hatására a tágulás gyorsulóvá vált. Elvileg ezt a gyorsuló tágulást a sötét energia okozza. Lehet köze az entrópiának a sötét energiához? Keletkezhet íly módon sötét energia, vagy csak a gravitáció az ami egyre gyengébb és e miatt gyorsulunk?
2011. márc. 19. 13:56
1 2
 1/11 Silber ***** válasza:
Mivel a sötét energiáról való ismereteink gyakorlatilag a nullával egyenlőek, így elképzelhető, hogy összefüggés van a kettő között.
2011. márc. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést hogy fejtegessük a témát, hogy mi is lehet ez a rejtéjes dolog. Hipotézis-> cáfolat-> szintézis. Végülis erről szól a tudomány nemde?


Egy olyan világban élünk, ahol az elméleti fizika átvette a stafétát a gyakorlat és a kísérletezéstől.


Már nem a kísérletből vonjuk le a konklúziót, hanem a hipotézist teszteljük. (pl:CERN)

2011. márc. 19. 14:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez mindig is így volt, az elméletek mindig előrébb jártak a gyakorlati eredményeknél...
2011. márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen valószínűleg Newton is csak azután érezte a tömegvonzás hatását miután felirta rá az egyenleteket...addig repkedtek az emberek.
2011. márc. 19. 15:03
 5/11 schumacher77 ***** válasza:

Létezik-e egyáltalán a sötét energia?

Tudom, hogy jelen álláspont szerint ez alkotja az univerzum több mint 70 százalékát, de fogalma sincs senkinek, hogy mi lehet az, vagy van-e egyáltalán.

Nem értjük miért tágul gyorsulva az univerzum a gravitációs hatás ellenére? Azért mert a sötét energia...könnyebb erre ráfogni, minthogy azt mondjuk, nem tudom.

Olyan mint a fekete lyuk.

Ha megkérdezed bármelyik tudóst mi van a közepében, egyből rávágja gondolkodás nélkül: szingularitás.

Ami egyenlő ezzel: fogalmam sincs.

Háát, az univerzum csodás dolog :)

2011. márc. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Igen valószínűleg Newton is csak azután érezte a tömegvonzás hatását miután felirta rá az egyenleteket...addig repkedtek az emberek."


És okoskodik :(

Akkor elmondom, mint egy hülyegyereknek, mert úgy viselkedsz: az elmélet mindig is megvolt a dolgokra. Mert az emberek nem törődnek bele, hogy jó, hát ez így van, nincs mit tenni, fogalmunk sincs miért van. Alkottak rá elméletet. Aztán azok sorra megdőltek.

2011. márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha már itt tartunk, előbb a tapasztalat van és arra építünk elméletet. De a filozófiai eszmefuttatásomat meghagyom inkább olyan embereknek, akik néha gondolkoznak is nem csak használják a lyukat az arcukon. :)
2011. márc. 20. 22:13
 8/11 A kérdező kommentje:
schumacher igazad lehet. Ez is egyfajta menekülés lehet a "nem tudom" elől, de remélem minnél hamarabb kiderül
2011. márc. 20. 22:14
 9/11 Silber ***** válasza:

Álljunk meg egy kicsit. Számtalan példa van mindkét esetre. Arra is amikor a gyakorlat megelőzte az elméletet, és fordítva.

Előbbi: a tömegvonzás. Ugyanis a leeső alma (a monda szerint) inspirálta Newtont a "törvény kidolgozására".

Utóbbi: a fekete lyukak létezése. Einstein egyenleteiben jelent meg először, hogy kell legyenek. Majd pedig távcsövekkel "találták meg őket".

2011. márc. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

TD2 szerint ugye zárt rendszer entrópiája növekszik, bármi is van benne.

Ha a sötét anyag miatt nő az entrópia, az azt is felteszi, hogy a "mi anyagunknak" nem eredő természete az entrópia növelése, tehát zárt rendszer entrópiája csak akkor nő, ha van benne egy kis sötét anyag/energia is.


Ez így elég jól hangzik, mert akkor sötét energia nélkül az anyag úgy szerveződhet, annyi entalpiát gyárthat, hogy... csak na. :))


fáj kimondanom, de szerintem a mi anyagunk magától is entropogén. mint a szörp a pohárban... vagy sötét energiát is iszom olyankor?...


Bocs ha kicsit másfelé kalandoztam :)

2012. márc. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!