Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hallottatok a 2029-es aszteroi...

Hallottatok a 2029-es aszteroidáról, hogy elvileg 99%, hogy ez már befog csapódni?

Figyelt kérdés
Múltkor volt a Spektrumon nem is egyszer, hogy 2029-ben egy sokkal nagyobb aszteroida fog becsapódni a Földbe, mint, amilyen a dinoszauruszok korában. Olyannyira nagy, hogy semmivel nem tudják megállítani vagy ha meg is próbálnák valamivel lelőni, akkor még nagyobb kárt tennének a Földbe, mint, hogy egészbe hagyják, mert ha szét lövik, akkor már 100%, hogy becsapódik, ha meg nem lövik szét, akkor még van rá esély, hogy esetleg kikerüli a Földet, aminek 1% az esélye, ugyanis megállapították, hogy valami 19 éve tart a Föld felé és kiszámolták, hogy 2029-ben csapódik be, amitől nagyon félnek és el sem tudják képzelni mi lesz. Minden nap figyelik és sajnos olyan nagy, hogy eddig még nem tért el attól, hogy ne a Föld fele tartana és nem is tudják eltéríteni a tömege miatt. Szerintem ez befog találni, mivel a dinoszauruszok korában is betalált egy és attól még, hogy mi emberek vagyunk, ugyanúgy velünk is megtörténhet. Ti hisztek ebben? Szerintetek tényleg vége lesz mindennek? Láttátok a tv-ben?
2011. jún. 27. 00:06
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
Nem rálőnének, hanem módosítanák a pályáját. 2029ben ezt akarják az oroszok, hogy teljesen kizárják a 2036os ütközést. Ha meg rálőnének, az se lenne baj, mert darabokra hullana, a kis darabok pedig elégnének a légkörben, ha kereszteznék a föld pályáját. Ne feledjük, egy 'mindössze' 300 méteres objektumról beszélünk.
2011. jún. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
A dinoszauruszok kihalását pedig egy 5-15 kilométeres kisbolygó okozta FELTEHETŐLEG, mert az sem biztos, hogy kisbolygó becsapódás okozta.
2011. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Azt mondja: "nem tudtak alkalmazkodni az új körülményekhez". Te nevetséges vagy, járj még el egy pár földrajz órára szerintem és, akkor nem fogsz ilyeneket beírni. :) Hogy lehetne ilyenekhez alkalmazkodni?...
2011. jún. 27. 17:25
 24/48 Sajtoskifli ***** válasza:
100%

Esetleg te járj még biológiaórára. Nem a becsapódásra gondoltam, hanem az azzal járó következményekre. Pár idézet a Wikipédiáról:

"A dinoszauruszok ... körülbelül 65,5 millió éve (a kréta-tercier kihalási esemény során) pusztultak ki."

[link]


"Számos állat- és növénycsoport tűnt el egy geológiai szemszögből rövid időszak alatt, ami a világ különböző részein található üledékes kőzetekben rendszerint egy vékony vonalként jelenik meg, amit K-T határnak neveznek."


"Az egyik forgatókönyv három fő okot is megjelöl: az égitest becsapódást, a vulkanikus tevékenységet és a tenger visszahúzódását. Eszerint a szárazföldi és tengeri közösségek számára megpróbáltatást jelentett az élőhelyeik megváltozása, illetve elvesztése."


"A kihalási esemény időtartama viták tárgya, mivel egyes elméletek szerint a pusztulásnak aránylag rövid idő (néhány év vagy néhány ezer év) alatt kellett végbe mennie, míg más elképzelések szerint hosszabb ideig tartott."

[link]


Esetleg te is utána nézhetnél ezeknek még mielőtt mások felett ítélkeznél ilyen témakörökben.

2011. jún. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%

Az úgynevezett "földközeli" aszteroidák tényleg a bolygó közelében húznak el. Mondjuk a "közelében" fogalomkörébe tartozik a Föld-Hold távolság, mivel a csillagászoknak a "messze" valahol a Naprendszer határán jóval kívül van... tehát a közel nem 100 méter, vagy 2 kilométer.


Annak ha nagyon nagy pontossággal ki tudnák számítani, hogy 2029-ben pontosan hol lesz bármilyen aszteroida , na annak nagyon örülnének a csillagászok. A hibahatár ilyen időtartamot figyelembe véve óriási. Bele kellene még számítani az esetleges aszteroida-aszteroida ütközéseket, az esetleges napkitörések hatását, meg még ki tudja mi a péket ....emmeg magaslabda jeleneg.


Szal nyugodtan kösd le a pénzed a bankban 2030-ig :-D , a világvégét pedig az intelligens moszatok fogják okozni különbenis ... :-D


üdv


Kárókatona

2011. jún. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

Na akkor itt van egy földrajz szakos hallgató válasza, tömören, röviden:

Az Apophis sosem fog becsapódni a Földbe. Pályája csak földsúroló, annak az esélye, hogy becsapódik gyakorlatilag 0%.

Hogy a 0%-ot is mínusz irányba vigyék, így létezik már a Föld megvédésére egy üstökös elhárító rendszer, ezt nem tudom, hogy alkalmazzák-e majd, ennyire nem vok otthon a dologban.

Szétrobbantani vétek lenne. A kisebb darabok is okozhatnak súlyos katasztrófákat és nem biztos, hogy maradéktalanul elégnének.

A 65 millió évvel ez előtt becsapódott meteor, elméletek szerint 10km-es átmérőjű volt. Kipusztította a dinoszauruszokat. Azonban erre nem sok bizonyíték van. Egyesek szerint egy már szubdukálódott lemez szegélyére esett, mások szerint pedig az Antarktisz jégtakarója alatt van a krátere, még mások szerint pedig Egy Dekkáni trappokat alkotó vulkánkitörés globális hatása volt a kihalás okozója. Az irridium-többlet a legutolsóra ad magyarázatot.

2011. jún. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
Bocs, de nem vagyok "kárókatona". :S Nem én adtam ezeknek nagy hangot, hanem a tv-ben (Spektrum) és ott mondták ezeket róla, amit ide leírtam. Ezek szerint csak ilyezgetik az embereket csak nem tudom mire jó ez. Biztos csak azért, hogy legyen műsor :D....
2011. jún. 28. 00:32
 28/48 anonim ***** válasza:
Nem csak ott. Sok helyen szoktak nagyot mondani hogy a sok sznobot oda csalogassák.
2011. jún. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
most néztem a Spektrumon ismétlését...egyáltalán nem ez volt benne, amit leírtál..felfújtad a dolgot elég rendesen és teljesen az ellentettjét írtad...
2011. jún. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:
Képzeld nem én néztem a műsort, nekem csak mondták (én h*lye meg elhittem)... ezek szerint k*rvára nagyot mondó az az ember, akitől hallottam. Már lassan senkibe nem lehet megbízni, különben is már teljesen lesz*rom mi, hogy van...
2011. jún. 28. 12:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!