Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek? Mi volt...

Aulac kérdése:

Mi a véleményetek? Mi volt először? A tér, vagy az idő?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 21:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
egyszerre
2011. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok szakember (azaz elméleti fizikus az elvontabb fajtából), de úgy hiszem, ha nagyon utánanézünk, ez egy Nobel-díjas kérdés. Szerintem senki sem tudja a pontos választ. Amit eddig legtöbbet láttam, hogy az idő az anyaggal összefügg, együtt léteznek. Tehát a fenti tömör válasz már elmondott "mindent'.
2011. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Az ősrobbanás során egyszerre keletkeztek.

Ide azt a Nobel-díjat!

2011. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Vajon létezhet-e bármelyik a másik nélkül? Szerintem nem. Szorosan összetartoznak, együtt kellett keletkezniük.
2011. júl. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Ha nincs változás nincs idő.Ha nincs anyag,nincs változás.Ha nincs tér,nincs anyag.
2011. júl. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit nevezünk térnek. Ha az is tér, amit az Univerzum a tágulása előtt maga előtt "tol", akkor az már az ősrobbanás előtt is megvolt, míg az idő szerintem csak az ősrobbanással teremtődött meg. De lehetnek más univerzumok, ahol egyik se létezik, vagy csak ez egyik, vagy teljesen mást jelent a tér-idő.

Ez nem Nobel-díjas kérdés, hanem olyan kérdés, amire minden válasz lehet igaz is, meg hamis is.

2011. júl. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Mivel én nem vagyok szakértője a témának, ezért Stephen Hawking véleményét osztanám meg, aki szerint az idő nem létezhet a tér nélkül és viszont, tehát együtt keletkeztek, és együtt is fognak megszűnni.
2011. júl. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Tér és idő egymástól függetlenül nem létezhet, csak együtt, a téridő.
2011. júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Először csak idő volt és energia. Nem volt tér. Aztán egyszer csak ahogy kavargott az időben az energia összecsomósodott vagy megfagyott és megszületett az első kvark. DE! Mivel az anyagnak tér kellett az magától jött létre. A tér létrejött és elkezdett tágulni, minek hatására még több energia vált szubatomi részecskévé (sötét energia). Ez a tágulás és anyagkeletkezés gyorsabban ment végbe a fénysebességnél, és ezt neveztük el ősrobbanásnak. Ez az én elméletem, egy 15 éves fiúé. :)
2011. júl. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ötletes elmélet. Egy kérdésem lenne: hogy tud bármi is kavarogni vagy összecsomósodni tér nélkül?
2011. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!