Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Orvostudomány házilag?

Orvostudomány házilag?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nagyon nevetségesen hangzik. De nagyon érdekel a dolog szeretnék érteni hozzá, az is lehet később orvosira megyek, amit hoz az élet. Az lenne a kérésem hogy egy szakorvos vagy valaki aki ért hozzá Lineljen egy oldalt ( Bár nagyon értékelném ha venné a fáradtságot ide írni nekem.) Az alapokat leírná.. elsőkörben bőven megtenné nekem ha megtudnám tanulni az orvoslás alapvető ágait pls radiológia,kardiológia..stb,és hogy mti jelentenek. Meg az alapvető mindennapi betegségeket részletesebben orvosi nevüket mi okozza és mi rá az antibiotikum(vagy ellenszer) Nagyon szépen köszönöm előre is!! És szeptembertől a suliban nagyon ráfekszem a bioszra.
2011. júl. 29. 14:43
1 2
 1/11 anonim válasza:

Engem is érdekel nagyon az orvostudomány, én biosz és kémia fakultációra megyek szeptemberben,orvos szeretnék lenni.Ezért én is úgy gondoltam,h már hamarabb elkezdem tanulni,legalább az alapfogalmakat,meg ami érdekel,h azt tudjam,meg a latin szavakat.Én úgy csinálom,h sok orvosi sorozatot,filmet nézek,amiben kórházban dolgoznak,pl. "Amiről a vészhelyzetben sem beszélnek" , ez a LifeNetwork-on van.Sok szót használnak.Ha valaminek nem tudom a jelentését,akkor rákeresek neten,és általában mindenre megtalálom,h mit jelent.Meg látom h h reagálnak a betegek,miket adnak be nekik,hogy csinálják ezeket.

Mellesleg anyukám gyermekorvos,de őt nem szoktam kérdezgetni,szeretek magamtól tanulni,amihez kedvem van.

Nem tudok neked oldalt ajánlani sajnos,sem írni szavakat,nem vagyok még orvos, de ez az én módszerem.Hátha segítettem. :) 16/L

2011. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2011. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]



főoldal: [link]

2011. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is orvosnak készülök, ha gondoljátok összedolgozhatnánk.
2011. júl. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ajánlom, hogy az internetről akarj "orvostudományt" tanulni. Rengeteg a pontatlanság, túlzott leegyszerűsítés, sőt, tárgyi tévedések is bőven előfordulnak. Arról nem is szólva, hogy sok honlap csak "orvosi témájúnak" néz ki, de köze nincs a valósághoz (főleg a "bioenergia", "varázsgyökerek" és hasonló reklámjellegű honlapokra gondolok). A Pubmed és hasonló oldalak hitelesek, de egy középiskolás számára túl bonyolultak és részletesek, valamint aktuális tudománnyal foglalkoznak, nem pedig alapdolgokkal.



Az alapok az anatómiával, sejtbiológiával és biokémiával kezdődnek, ezekre épül a még mindig alaptárgynak számító élettan, majd a patológia, gyógyszertan (de a mikrobiológia is fontos), ezek ismerete nélkül felesleges kardiológiával, radiológiával (pl. hiába olvasol a máj diffúz és noduláris elváltozásainak radiológiai jeleiről, ha nem tudod, hogy mi az egyes betegségek lényege) vagy hasonló szakorvosi tárgyakkal kezdeni, mert maximum csak bemagolsz valamit, de a megfelelő háttér hiányában nem tudod hogy miért is pont azok a tünetek és mi közöttük az összefüggés. Például, hogy az alkoholisták miért halnak meg gyakran nyelőcsővérzésben; vagy a krónikus veseelégtelenség miért okoz fokozott véralvadási hajlamot, így trombózist és emellett vérszegénységet.


Ha komolyan gondolod, akkor orvosis tankönyveket kölcsönözz a könyvtárból (és az alapokkal kezdd), mert ingyen nem nagyon vannak komoly tankönyvek/leírások. Elvégre, rengeteg munka egy ilyen könyvet megírni, így nem csoda, hogy nem teszik fel ingyen a netre... További bökkenő, hogy egy-egy tárgy elsajátítása SOKKAL több energiát igényel mint egy-egy emelt kémia+biológia érettségi együttvéve.


Ha viszont egy-egy konkrét betegség érdekel, akkor a Google vagy Wikipedia a barátod, de olyan honlapról nem tudok, ahol a komplett orvostudomány fent van. Az orvosi szótárral pedig csak szavakat fogsz tanulni, nem valódi tudományt.


Ha inkább ismeretterjesztő szinten érdeklődsz, akkor olvasgasd azt, ami érdekel, de az orvosi egyetemen úgysem fogod semmi hasznát sem venni.

2011. júl. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
összedolgozós fiú/lány, msn-t kérnék. =)
2011. júl. 29. 21:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Dr. Bubó összes részét XD
2011. júl. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez sokat segített utolsó! A csörgőkígyót mélyvénás trombózissal szállították ambulanciára ahonnan egyből a műtőbe kelett tolni mert vérrög keletkezett. Ursula nővér 10 mg adrenalint adott be hogy könnyítse a légzést, majd Dr. bubó véletlen Alzheimerrel kezdte kezelni ezért Stroke-ot kapott és elvérzett. Sokat tanultam belőle. :P
2011. júl. 30. 10:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy radiológiát, meg kardiológiát az utolsó években tanulnak a medikusok. Addig rengeteg alapot kell letenni. Ez kb. olyan, mintha a házépítést a tetővel szeretnéd kezdeni, nem fog menni :) Egy orvostanhallgató.
2011. júl. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na azért álljunk már meg egy kicsit, persze az orvostudománynak az alapja a sejtbiológia, a sejtbiológiának az alapja a molekuláris fizika és kémia, annak az alapja az atomfizika és a kvantumfizika, és lehet menni tovább... de azért egy középiskolásnak vagy egy érdeklődőnek felesleges biokémiával fárasztani az agyát. Nagyon jól hangzik ez a dolog, hogy anélkül nem lehet megérteni, és ez profiszinten így is van, de bemelegítésképp azért van rengeteg minden, amit meg lehet tanulni az orvostudománnyal kapcsolatban a molekuláris szint nélkül is.

Az alholisták nyelőcsővérzésének megértéséhez például nem értem, mi köze, ez makroszinten is teljesen érthető. Vagy mondjuk a keringési rendszer működése, mi történik egy keringési rendellenességben szenvedő emberrel, és miért, mi a cukorbetegség, mi a rák, stb stb. rengeteg dolgot meg lehet tanulni, persze nem profi szinten, de így "érdeklődő amatőrként". Profi szinten majd megtanulja az egyetemen (bár inkább még ott se, majd a munka során).


Kérdező, csak könyörgöm, NE a Dr. Houseból, meg az egyéb kórházas sorozatokból tanulj! Rengeteg anyag van a neten, ezen kívül vannak nagyon jó könyvek, amik laikus emberek számára is érthetőek. Persze az orvosok szeretik úgy mutatni a tudományukat, mintha az valami kívülállók számára nem érhető varázslat lenne, ne hidd el :) Nem így van! De a sorozatok nagyon nagy hülyeségek tudnak lenni :S


A másik, hogy gyógyszerek, anitbiotikumok nevét felesleges megtanulnod! Szinte évente változik, fejlődik az orvostudomány, meg attól is függ a dolog, hogy épp melyik gyógyszercég felől fúj a szél... a lényeg, hogy mire te odakerülsz, már teljesen más gyógyszerek lesznek. Totál felesleges ilyennel terhelni az agyad.

2011. aug. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!