Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van biológiai oka annak, hogy...

Van biológiai oka annak, hogy nem jelent meg hamarabb intelligens élet a Földön?

Figyelt kérdés
pl. Túl alacsony oxigén szint, túl magas co2 szint, magas besugárzás...stb.
2011. aug. 9. 01:16
 1/3 Tetszik a ***** válasza:
Víz hiánya. Az UV fény miatt nem jöhetett létre élet. Csak amikor megjelentek a mélyebb tengerek, a vízfelszínről visszaverődtek az ártalmas fénysugarak, így ideális teret biztosítottak. Ez a jelenlegi magyarázat.
2011. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, de én nem az élet, hanem ÉRTELMES, intelligens élet, azaz az ember kialakulására gondoltam.
2011. aug. 9. 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Na, válaszoltam kb. három órán keresztül, mire rájöttem, úgysem olvasod el, mert a felénél abbahagyod, hiszen nincs válasz, csak bizonyítékok, cáfolatok, elméletek láncolata, és sehol a vége. Neked egyszerű válasz kell.


Jelenleg úgy véljük, az intelligencia az agy fejlettségével függ össze. Ehhez - emberre van csak hipotézis - elsősorban a kezek felszabadulása kellett. Ezáltal lehetségessé válik a fogás, operálás a kezekkel, ami segíti az agy fejlődését, ami visszahat a mozdulatokra, kialakul az eszközkészítés, ez megint hat az agyra, ami visszahat az eszközökre, fejlődnek... önerősítő folyamat. Ehhez kellett a két lábra állás. Ez az ugrás nem következett be előbb. Jelentős idő kellett azért hozzá... ;) Nem olyan evidens, hogy a stabil négylábú helyzetből kibillenjen valami, átálljon két lábra, hogy még a szülés se menjen egyszerűen (gyakorlatilag egy építészmérnök a haját tépné a női csípő láttán, "gyenge pont"), majd olyan mértékig növessze az agyát, hogy a koponyaátmérő már ne férjen át a maximálisra tágult szeméremcsontok között (ezért fájdalmas a szülés, és ezért nem csontosodott össze a gyerek koponyája - fejlődik még az agya, és így is éppenhogy átfér).


Az általad felsorolt abiotikus tényezők nem játszottak ebben olyan nagy szerepet, abban volt szerepük, ahogy fejlődött a földi élet (részben) - és ez az a téma, amiről három nyugodt órát írtam. :) Mindegyiknek másban volt szerepe (élet kialakulása, szárazföldre lépés, emlősök "hatalomátvétele"), de ezt már kitöröltem. Esetleg egyszer újra leírhatom.

Ami talán érdekelhet belőle, hogy említettem egy jelen pillanatban nem prezentálható cikket, mert a PubMed még mindig nem jön be (géphiba), a füzetemet meg nem találom: van egy hipotézis, hogy a dinók egyes kései fajai, ha nem jön közbe a kihalás, bizonyos igen jelentős idő elteltével talán emberi anatómiára és esetleg intelligenciára tehettek volna szert. Az anatómia levezethető, hogy "akár így is történhetett volna". Az intelligencia feltételezhető az emberi fejlődés alapján (felszabadult kéz, eszközhasználat).


Tehát összegezve: én az evolúciót okolom. Nem volt olyan szelekciós nyomás, hogy intelligens élőlények jöjjenek létre (a szó emberi értelmében). Ami "ész" volt, mindig elégnek bizonyult. Illetve nem volt olyan irányú szelekció, ami a fentebb említett anatómiai változások felé terelt volna (kivétel a dínók, ahol az említett kréta végi kis húsevők talán - de ott meg az idő és a szelekció hiánya. Nem kellett okosabbnak lenni. Mire fel? Feltehetően volt még táplálék, ami el tudtak ejteni.)


Erről privátban értelmesebben és összefüggőbben is tudok beszélni, de sajnos a három óra mutatja, hogy én nem vagyok intelligens élet, mert elfelejtettem enni, most meg éhes vagyok - inkább befejezem a szöveget. :)

2011. aug. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!