Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg lehet mérgező a banán?

Tényleg lehet mérgező a banán?

Figyelt kérdés

Régen,ha banánt ettem,mindíg azzal ijesztgettek,hogy a banánhéjon lévő kisebb sérülések valójában kígyómarások helyei és biztos telenyomta az egészet a mérgével.

Így visszatekintve elég debil sztorinak tűnik,de végülis nem lehetetlen,ugye?


2009. ápr. 14. 19:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
De lehetetlen és elég debil sztori.
2009. ápr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is emlékszem erre a sztorira vagy 30 évvel ezelőttről, amikor még pult alól mérték a banánt karácsony előtt.

Nem valószínű, hogy egy ragadozó kígyó a mérgével egy banánt próbálna megbénítani, nehogy elszaladjon. Esetleg amiatt is megmarhatja, hogy a banán meg akarta támadni.


De ami komoly, hogy az almától cián mérgezést lehet kapni. Az almamag cián tartalmú, ez tény.

Csak egy dolgot kell tenni. Záros időn belül meg kell enni egy vagon almát magostól. És máris elérhető a halálos cián koncentráció.

2009. ápr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy mérgező.De ezt már én is hallottam nagyon régen. Csak én arra a verzióra emlékszem, hogy a banán végét nem szabad megenni/ ami olyan barnás/, mert egy gyerek attól halt meg, hogy kígyóméreg volt benne!!:) )De még a mai napig bennem maradt, hogy azt a pici részt letöröm, úgy eszem meg :) ha hiszitek , ha nem, pedig ez a 80 as években lehetett,szóval, már nagyon régen volt...
2009. ápr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet mérgező, de nem a kígyómarástól!

Dél-amerikában, és néhány ázsiai országban még mindig használnak rovarirtásra egy DDT (diklór-difenil-triklór-etán) nevű anyagot, amit az USa-ban, és Európában már régen betiltottak. Mert látszólag az emlősökre nem hat, de felgyűlve a szervezetben csúnya mérgezéseket okoz.


[link]


Még valami: a banánt félig éretten szüretelik, és szállítás közben, valamint utána érlelik etiléngáz segítségével. Úgyhogy ne nyalogasd a héját!


[link]

2009. ápr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

"Úgyhogy ne nyalogasd a héját!"


Van olyan állat, aki nekiáll nyalogatni, meg szopkodni egy banánt?!?! XD (mint gyümölcsöt :P) LOL

2009. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Tényleg, egyáltalán gyümölcs a banán? o.O
2009. ápr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért, szerinted mi? Zöldség? :)
2009. ápr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

banánt az erotikus filmekben szoktak nyalogatni. mi meg maradjunk a hagyományos eper+tejszínhab kombinációnál. :)

A kérdésre pedig: akár mérgező, akár nem, mosatlan gyümölcsöt enni veszélyes, mert kellemes hasmenést okozhat, éppen a szállítás során összeszedett kosz miatt.

Ha kígyómarás is, biztos nem a fára mászott föl a kígyó, h jól megmérgezze a gyümölcsöket, hanem esetleg a hajón, vagy a raktárban bekeveredett oda egy kígyó, és odamart... de lássuk be: ez igencsak valószínűtlen. :)

2009. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
OMG gondolj bele...egy kígyó még ha veszélyhelyzetbe kerül is megfontolva használja a mérgét a támadója ellen hiszen sok idő mire újratermelődik.A második eset amikor a kígyó elkábítja a zsákmányát a mérgével, ebben a két esetben használják általában a kígyók a mérgüket, a banán pedig nem illik ide, hiszen a kígyók nem esznek banánt és a banán nem támadja meg a kígyókat:D Tehát nem kerülhet kígyóméreg a banánba.
2009. ápr. 15. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha hetekig egyfolytában csak banánt eszel, és semmi mást, akkor kálium mérgezést kapsz.


Legalábbis én ezt hallottam.

2009. ápr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!