Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A P2O5 (foszfor-pentaoxid) a...

A P2O5 (foszfor-pentaoxid) a vegyületekből is képes kivonni a vizet, mint a kénsav?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor mi a reakció mechanizmusa?
2011. aug. 18. 17:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam, hogy a reakció spontán végbemegy, ugyanis exoterm, azaz a rendszer energetikailag stabilabb állapotba jut. Én a mechanizmusra vagyok kíváncsi: gyökös, vagy ionos, ha ionos akkor a hidroxid/oxóniumion hova kapcsol be a P2O5-ön stb... Vannak ilyen szép kis folyamábrák egy csomó kémiai könyvben, amik leírnak egy-egy reakciót lépésről lépésre. Én is valami ilyesmit szeretnék... vagyis itt ugye elég csak leírni :)
2011. aug. 23. 21:49
 12/14 PótPápuaPuapó ***** válasza:
Hát én eddig reakciót magyarázó folyamatábrát csak szerves kémiai könyvekben láttak. Neked milyen szervetlen kémiai könyveid vannak? Bodor-Papp könyv megvan neked?
2011. aug. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Sajna nincs meg, de lehet, hogy jól jönne. Amúgy pedig a szervetlen kémiai reakciókból is simán lehetne folyamábrákat készíteni, csak azok nem olyan bonyolultak, mint a szervesek. De pl a kénsav P2O5-tel való vízelvonására kíváncsi lennék... :) Egyébként nekem ötlet, vagy elképzelés is elég!
2011. aug. 27. 21:22
 14/14 anonim ***** válasza:

Sok-mindenhonnan.

A kénsavból nem lesz kén-trioxid újra.

2012. febr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!