Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Még ebben az évszázadban...

Még ebben az évszázadban elfogy az ivóvíz?

Figyelt kérdés
Azt hallottam ismerősöktől, hogy az ivóvíz hamarosan elfogy és a sósvizet nem lehet ihatóvá alakítani. Vki olyan,aki szakszerűen ért hozzá elmondaná hogy tényleg nem lehet vagy lehet és nem fogok szomjan halni öregkoromra.
2011. aug. 21. 18:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne a sós vizet ihatóvá tenni? Az USA-ban vannak olyan városok, ahol a vezetékes ivóvíz tengervíz. Megvan a folyamata, de ehhez nagyon sok energia kell ezért ezt csak a gazdag országok engedhetik meg maguknak. Bármennyire meglepő és hihetetlen, ilyen téren Magyarország is ezen országok közé tartozik, szóval kár aggódni. Maximum drágább lesz a víz, de legalább megtanulunk vele még jobban spórolni.
2011. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Másrészt Magyarország az ásvány- és termálvizekben gazdag országok közé tartozik.


Én inkább jobban félnék a vízért támadni képes országoktól, mint attól, hogy itt elfogy.

2011. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
mert elég sokan félnek hogy majd a zsidók az ivóvízért akarnak lerohanni minket, de ők gazdagok szóval nem hiszen hogy ezt akarják meg van tenger mellettük. Kiváncsi voltam, h van-e értelme annak a feltevésnek.
2011. aug. 21. 19:17
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

na látod, kedves kérdező, ezért célszerű figyelni az iskolában...

már az ált. isk. ötödik osztályában tanítják a víz körforgását :)

(a zsidók, a bantuk, meg a pirézek, pedig természetesen majd jól lerohanják magyarországot.... istenem, mennyi marha szaladgál szabadon a világban)

2011. aug. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Tisztelt kérdező, ha jól tudom Izrael most fogja átadni az ötödik tengervíz-sótalanító üzemét. Egyébként is az ivóvízellátás nagy részét sós tengervízből előállított víz adja. Szerinted melyik az olcsóbb Izraelnek? Országokat foglalgatni vagy építeni esetleg még egy üzemet? Az ilyen zsidós baromságoknak nem kell hinni.
2011. aug. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én nem hiszek benne, de azért egy vízmérnök vagy hasonló véleménye jobban megnyugtat.
2011. aug. 21. 19:46
 7/15 anonim ***** válasza:

Nos én biológus vagyok, talán elfogadod a véleményemet.

Az "ivóvíz elfogyása" arra a folyamatra utal, hogy az emberi civilizáció elszennyezte a meglévő édesvízkészletek egy részét. Ez a folyamat pedig még napjainkban is tart (leginkább ipari termelés bizonyos folyamatai), tehát egyre jobban szennyezzük az ivóvizeinket. Az édesvíz mennyisége nem fogy, csak különböző hulladékokkal, mérgekkel van szennyezve. Emiatt fogyasztása egészségügyi kockázatokkal jár.

Izrael nem azért használ tengervizet, mert elfogyott az ivóvizük, hanem mert olyan vidéken fekszik, ahol régóta nem is volt nagy mennyiségben (már legalább 1500 éve sivatagos terület).

2011. aug. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
32%
sztem nem tud elfogyni az ivóvíz! am nem biszti igazam van me csa 10 éves vok!
2011. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 kút válasza:

10. vagy és már tudod hogy a tetűhintások felvásárolják Magyarországot? nagyon helyes:)

Ez amúgy egy hülyeség hogy pár évtized múlva Magyarország lesz az új Dubai hiszen az olyan sivatagos területeken ahol semmi nem él de van 50 fok nyugodtan lehet hőerőműveket építeni a napenergia bevonásával is és meg is van a szükséges plusz az ivóvíz előállításához a tengerből.

2011. aug. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 14:10


De a tengervízből lehet ivóvizet csinálni? Mert akkor nincs gáz, még ha költséges is, muszáj lesz.

2011. aug. 22. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!