Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a világegyetem végtelen...

Ha a világegyetem végtelen akkor hogy tágul?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 19:24
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat habár lehet velem van a gond, de továbbra sem tudtam felfogni. Amiket példának hoztatok, hogy gumi, lufi azok hogy végtelenek, mikor látom hogy hol van a lufi és hol nincs? tágulni tudnak, de az is igaz hogy a tágulásuk is véges. bár látom sokan eltérő nézeteket vallanak úgyhogy ki tudja mi is az igazság.. a kérdést pedig csak azért tettem fel mert annyiszor hallani hogy a világegyetem tágul.. a világegyetem végtelen és szerintem valamiért ez a két állítás nagyon ellentmond egymásnak.
2009. máj. 21. 19:21
 12/24 anonim ***** válasza:

Szerintem megkérdezheted az alábbi oldalon. Valszeg jobban képben vannak, mint mi. :)

[link]

2009. máj. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
72%
Egy darab madzagnak van vége, de hol látsz te végét egy körbeérő befőttes guminak?
2009. máj. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál hogy a világ gömb alaú?Aárcsa a Föld.Ha elindulsz egy irányba és csak mész és mész előbb utóób ott kötsz ki ahol indultál.
2009. máj. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
Úgy értik hogy az űr az végtelen, tehát nincs vége, de az ősrobbanás után a csillagok, bolygók, naprendszerek egyre távolabb kerülnek egymástól. (Hogy érzékeltessem, fogj egy pohár vizet és utána tégy bele egy csepp málnaszörpöt, avgy amilyet akarsz. Ezen esetben a víz az űr, a táguló világegyetem meg a csepp szörp.)
2009. máj. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
világegyetemnél a végtelen azt jelenti, hogy mindig mehetsz tovább (most ne bonyolítsuk a térgörbülettel)..vagyis nem lesz olyan, hogy tágul és egyszercsak falba ütközik :)
2009. jún. 1. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
17%
egyszerű!!! végtelen és nem tágul.
2009. jún. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
46%

"Amiket példának hoztatok, hogy gumi, lufi azok hogy végtelenek, mikor látom hogy hol van a lufi és hol nincs? tágulni tudnak, de az is igaz hogy a tágulásuk is véges."

Ha ott lennél a lufi felszínén, és másfelé nem tudnál nézni, csak a lufi felületébe - akkor te sem látnád, hogy hol van lufi és hol nincs.

Ugyanígy vagy most a saját teredben is: NEM LÁTOD, hogy hol van és hol nincs.

És tud tágulni.

Ezen kívül a világegyetemnek a tömege és a térfogata is véges. Mindig is az volt - az egyenes végtelen, amit benne húzhatsz. Mint ahogy a lufi felszínén is.

2009. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
7%
De a lufi az miben van??? Ez az amit senki sem tud sztem.
2009. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

16:39 Ez nagyon jó kérdés! Én is elmélkedtem már ezen. Ha esetleg tágul akkor hova? Tudomásom szerint ahogy tágul viszi miagával a tér 3 dimenzióját és a 4. et az IDŐT.

De akkor is...hova tágul? mivan odakinn?

2009. okt. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!