Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a világegyetem végtelen...

Ha a világegyetem végtelen akkor hogy tágul?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 19:24
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
Igazábol nincs vége hisz eleje sincs ,de ezzel nem azt mondom hogy végtelen ugyanis a világegyetem alakját elég nehéz felfogni végülis megpróbálom leírni bár képen könnyebb lenne tehát az alakjaképzelj el egy (O) betűt azon vagy te eggyértelmű ha felfelé indulsz akkor vissza érsz az elejéhez ,de itt a bökkenő ha pl jobra mennél vajon elhagyhatod NEM mert ha elindulsz jobra akkor képzelj oda egymásik (O) betüt ugy hogy ha jobra mész vissza érj az elejéhez ijesmi alakja van de ez nem csak négy irányba van (fel, le, jobre, balra,)hanem 360°-ba igy ojan lessz mint egy tömör kör amibe rengeteg ilyen irány van hár eléggé leegyszerűsítve ez bár ez nagyon alap. Ha van valami kifogásod írd meg válaszolok rá.
2010. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Valóban nem végtelen de fénysebesség-el tágul! Egyszer mindennek végeszakad pont mint a világegyetemnek is egyszer meg fog állni ez a folyamat és akkor jön a Nagy reccs!
2010. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
88%
persze,meg a nagy sztreccs mi?
2010. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 dákónvágóbáró válasza:
Valóban létezik az a kifejezés, hogy "nagy reccs". Ez azt jelenti, addig tágul a tér még szét nem szakad (más elmélet szerint addig tágul még minden ki nem hűl, vagy megáll a tágulás és magába roskad össze). Ahogy emlegettétek, a lufi is tágul aztán egy ponton eldurran. Azt is lehet mondani, hogy a világegyetem végtelen ahogy olvasni a sok válaszban, de a csillagászok meghatározták a méretét: átmérője 93 milliárd fényév. Szóval a világegyetem véges és tágul! Azon túl meg elvileg nem létezik semmi mert maga a valami az a világegyetem.
2010. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!