Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most őszintén állitolag ugye...

Most őszintén állitolag ugye globális felmelegedés van akkor mért van -20 fok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne "globális felmelegedés", kevesebb adó lenne. Érted a lényeget? De egyébként pár évtizede ez normális időjárás volt, most csak azért híradó fő cím, mert több éve nem volt ilyen és hogy az emberek felkészüljenek rá.
2012. febr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ja értem köszönöm :)
2012. febr. 3. 19:02
 3/11 anonim ***** válasza:
A kettő nem zárja ki egymást. Tisztában vagy egyébként a globális felmelegedés fogalmával? Sok olyan gáz kerül a légkörbe, amelyek nem engedik távozni a hőt. Ez pár fok átlaghőmérséklettel többet jelent évente vagy annyit se. Ha nem lenne globális felmelegedés, akkor lehet hogy nem -20 fok lenne, hanem -23, de az is lehet, hogy most 10 fok lenne, mert sok minden másképp alakult volna. Az időjárás kiszámíthatatlan, a hideg és meleg áramlatok szabályozzák főleg és az a rengeteg más tényező, amelyekből a globális felmelegedés csak egy.
2012. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

hát pont nem így van:)

"A globális felmelegedés okozta jégolvadás miatt hatalmas tömegű édesvíz kerülhet az Atlanti-óceánba, aminek következtében irányt változtathat, lelassulhat, vagy akár meg is szűnhet a Golf-áramlás. Emiatt több mint 10 °C-ot is csökkenhet Észak-Európa téli középhőmérséklete. A Golf-áramlást a Grönlandi-tenger jég borította vizeiben végbemenő folyamat tartja mozgásban. Amikor a tengervíz kezd megfagyni, a folyékony halmazállapotban maradó víz sótartalma és sűrűsége megnő. A sűrűbb víztömegek lassan lesüllyednek a tengerfenékre, és útjukat a Déli-sark irányába veszik, lehetővé téve ezzel meleg víztömegek vonulását a trópusokról a sarkvidékek felé. A Golf-áramlás egyik eleme a gigantikus „szállítószalagnak”, amely átszeli az óceánokat az egyik sarkvidéktől a másikig. A Golf-áramlat, illetve meghosszabbításai jelentősen befolyásolják azon szárazföldi területek éghajlatát, amelyek közelében elhaladnak. Az észak-atlanti áramlat jóval melegebbé teszi Nyugat-Európa éghajlatát, és különösen az észak-európai teleket, mint amilyenek nélküle lennének. Például januárban Norvégia tengerparti területei átlagban mintegy 3 °C-kal melegebbek, mint az azonos szélességi fokon fekvő észak-kanadai kontinentális területek. Ha nagyobb ütemű jégolvadás miatt az Északi-sarkvidéken nagyobb tömegű édesvíz jut a tengerbe és felhigítja azt, akkor fokozatosan leállhat a sűrűbb víztömegek tengerfenékre való süllyedése, vagyis gyengülhet a Golf-áramlat. Egyes vélemények szerint a Golf-áramlás délebbre tolódása a következő néhány évtizedben már éreztetni fogja a hatását Észak-Európában, a nagy lehűlés pedig 200 év alatt következhet be."

2012. febr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert nincs semmiféle globális felmelegedés
2012. febr. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Édes istenem! Nem azt kell nézni, hogy pár napig reggelente -20 fok van. Az évi átlaghőmérsékletet nézik, amit, nem 1-2 éves, hanem pl. 100 éves skálán vizsgálnak. És az bizony emelkedő tendenciát mutat. Az már más kérdés, hogy a Földtörténet során ez nem egy rendkívüli dolog, felmelegedések sokszor voltak már, mint ahogy valószínűleg jégkorszak is lesz még, legközelebb kb. 50ezer év múlva.
2012. febr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
aki tanult középiskolai fizikát, az tudja hogy a jég sűrűsége kisebb mint a vízé, pont annyival, hogyha elolvad egy jéghegy, akkor egy nanommm-el sem keletkezik magasabb vízszint.
2012. febr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
utolsó ezt nem igazán értem. kifejtenéd, hogy mit akarsz pontosan mondani, kérlek?
2012. febr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A globális felmelegedés egyfajta átlag. Globális, tehát az egész Földre hat, és éghajlati változás, ami szintén átlag. Ettől azért még egyes helyeken lehűlés is lehet. Ezzel együtt az időjárás is szélsőségesebbé válik, ezért lehet az egyik nap tavaszias idő, a másik nap pedig kemény fagy.

A vízszint emelkedéséért felelős lehet: a szárazföldi jég (gleccserjég, Grönland jege) és a hőtágulás is. Úgyhogy nem fogjuk megúszni.

2012. febr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sosem tudom, hogy nevessek vagy a fejemet fogjam ilyen kérdések olvasásakor.
2012. febr. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!