Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz, hogy 2014-ben egy 40 km...

Igaz, hogy 2014-ben egy 40 km átmérőjű üstökös 40000km/h sebességgel mindössze 75000 km távolságra a föld mellett fog elhaladni? Vagy ez az egész megint kamu?!

Figyelt kérdés
Valakitől a napokban hallottam.
2009. jún. 4. 23:30
 1/6 anonim válasza:
100%
Én 2016-ra hallottam.Hogy igaz-e vagy nem,nem tudom.Már a világvégét is jópárszor megjósolták...
2009. jún. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
62%

Nem! 2013-ban 39 km átmérőjű Üstökös fog érkezni 39999 km/h sebbeséggel és 74999 km távolságra,épp tegnap mértük be.

DDD

2009. jún. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos így van ha ezt hallottad. :) Annyi olyan hír volt az elmúlt években, hogy ilyen meg olyan üstökös fog a Földnek ütközni, hogy ha az mind igaz lenne, már apró darabokban lenne az egész bolygó.
2009. jún. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Kösz a rendes választ! Én is úgy vagyok vele, hogy már csak akkor hiszek el bármit, ha a saját szememmel győződtem meg róla.


Másodiknak: Ja, azóta már nekem is sikerült felfedeznem, és tényleg olyanok a paraméterei, ahogy te írtad, csak azért kerekítik, mert annyira hihetetlen így!:) Mivel annyi világvége-jóslat volt mostanában, a valós adatok leközlése után, még a leg lepukkantabb kocsmában sem hinnék el.:DDD Az időt pedig a gyorsan mozgó üstökösön elhelyezett, fellövéskor a földi órákkal szinkronba állított órával mérik, ami az idődilatáció miatt a földközelben tartózkodáskor még csak 2013-at fog mutatni! Azért így mérik az időt, mert azt tartják szem előtt, hogy az esetleges becsapódás következtében szerencsétlen üstökös teljes egészében elpusztul, a föld pedig többé-kevésbé azért megússza, tehát az idő az üstökös szempontjából lényeges!:D


Harmadiknak: Ebben teljesen igazad van.


Nem tudom mi értelme van ennek a világvége-riogatásnak. Valakik biztos nagyot kaszálnak rajta valahogy. A sok vallási szekta pedig azért terjeszti, mert így hazugság által tud csak hatalmat gyakorolni, és némi hírnévre szert tenni!

Egyáltalán kik találják ki ezt a sok baromságot?!

2009. jún. 5. 12:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Még a rendszeresen "visszajáró" üstökösökkel is előfordulhat, hogy valami miatt a pályája módosul. Leginkább azért, mert túl közel kerülnek valamelyik nagybolygóhoz.


Egy olyan üstökösről, amelyik ennyire ritkán jön és ezért a pálya nagyon elnyúlt - még az sem biztos, hogy visszajön! Ki is sodródhat a Naprendszerből.


Úgyhogy ezt nyugodtan elfelejtheted. Ha lesz ilyen, az eléggé váratlan lesz (pár hetünk lesz talán előtte). Nem akkor, nem ott és nem az az üstökös, amit most vársz.

2009. jún. 6. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

2014 októberében valóban érkezik egy 3 km átmérőjű üstökös,de a híresztelésekkel ellentétben nem a Földbe fog becsapódni,hanem nagy valószínűséggel a Marsba fog becsapódni. A becsapódás esélye jelen állás szerint (2013.04) 0,05%, ami igen jelentős!!!

A 2036-ban a Földre várt Apophis becsapódásának esélye 0,0004%

2013. ápr. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!