Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kaki miért barna színű és...

A kaki miért barna színű és miért büdi?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 15. 09:18
 1/8 anonim válasza:
31%
mer hasonlít egy-egy kisebbségre
2008. ápr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Úgy tudom, hogy a barna színt a szétesett vértestek adják. Ezek a széklettel üörülnek ki a szervezetből.

A szagot pedig gondolom a bomló, félig emésztett dolgok adják. A híg széklet mindig büdösebb, több félig emésztett, folyadékban rothadó részt tartalmaz. Szvsz.

2008. ápr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Biztos a sok összeevett kaja színe is közrejátszik..

Ha festettél már, tudod, hogy bármely színeket kevergéled, a végeredmény trutymák mindig barna lesz..

2009. febr. 22. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
A biokémiai válasz: barna, mert szterkobilint tartalmaz (előttem jól mondták, a hem alegység bomlásterméke); büdös, mert szkatol is található benne (vicces anyag, kis koncentrációban élelmiszerekben és parfümökben is használják :))).
2009. aug. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Így van! A szkatol (metil-indol) adja a jellegzetes szagát, ami a különböző anyagok bomlástermékeként keletkezik.

A színhez én úgy tudom, hogy az epefolyadék is hozzájárul.

2009. szept. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
40%
XD az első válasz XDXDXD
2010. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
A szarmolekulák barna színűek, leginkább ezért. A bűzt pedig a szarmolekulák alkotják amikor a levegővel kovalens kötést képeznek.
2012. szept. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
43%
A szarmolekulák bomlásterméke a szkatol. Mivel a szarmolekulákat alkotó kovalens kötés nagyon instabil, ezért már szobahőmérsékleten is bomlanak. A szkatol színtelen, kristályos szerves anyag, kis mennyiségben megtalálható virágok illatában is, nagy mennyiségben szarszagú vegyület. Ez adja a szarnak azt a jellegzetes büdös szagát.
2014. máj. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!