Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Eljut-e az ember valaha a Marsra?

Eljut-e az ember valaha a Marsra?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ugraszd egymásnak az USA-t meg a Ruszkikat, (de ne túlságosan!) és meglátjuk! :)

Amúgy szvsz. igen.

G.

2012. aug. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát elvileg tervbe van véve, csak azt nem lehet tudni, hogy megéri-e. Ezért küldenek marszondákat is, pl Curiousity. Nagy mennyiségű vizet keresnek, amikből képesek leszünk oxigént előállítani. Ha ilyen nem áll rendelkezésünkre, akkor Gyakorlatilag fölösleges álmodozni.
2012. aug. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem minden lehetséges. Régen azt is tagadták, hogy ember valaha repülni fog, ma pedig ez már természetes :)
2012. aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ma 09:38 És mi van ha nem találnak? Akkor itt poshadunk meg a Földön?XD Erőltetni kéne a dolgot, és nem oxigén meg víz miatt panaszkodni:P
2012. aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Geniuseus: ne a ruszkikat, a kínaiakat! :) Ők most durcásabbak, és Amerika mintha még mindig "szépreményű kisgyerekként" kezelné őket (nagypolitikában azért nem vagyok otthon). Szerintem ha lesz űrverseny, ők fogják "kirobbantani".
2012. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Hát énis sokat törtem magam ezen , ezen a világon már minden lehetséges és szerintem egyszer ezt is meg fogják valósítani...mivel a marson tuttom szerint van levegő ...de nem annyira ,hogy ott is élj .
2012. aug. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát azért utolsó, a Marson nem igazán az az alpesi levegő van.Az oxigén szint még az 1%-ot se éri el.Az ember kb. 14%-os oxigén koncentráció alatt meghal.
2012. aug. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2030-ra tervezik, ha a kíváncsiság űrszonda megfelelő adatokat fog szolgáltatni a NASA-nak.


"A korábbi terveket továbbra is tartják az amerikaiak: a 2030-as években embert terveznek küldeni a Marsra, ehhez kulcsfontosságúak lesznek a Curiosity által visszaküldött adatok."


"Ha el kellene hagyni a Földet, a Marson lenne a legjobb"

2012. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A Marson való letelepedés énszerintem abszurd, hiszen a földi létfeltételeknek még a nyomait is keresni kell! A kérdésem nem is erre irányult. Amúgy jó a felvetés, olyan sci-fi-s :)
2012. aug. 10. 19:19
 10/12 anonim ***** válasza:
A Hollandok 2023-ra 4 embert küldenek a Marsra, de ők életük végéig ott maradnak. Amit előttem mondtak, hogy a NASA is megy, az csak annyi lesz, hogy visszahozzák az űrszondákat,de nem szálnak le a felszínre. Kikeresem neked a cikket, amit olvastam.
2012. aug. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!