Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Holdnak miért mindíg csak...

A Holdnak miért mindíg csak ugyanaz a fele látható a Földről?

Figyelt kérdés
2008. máj. 16. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert a Hold nem forog a saját tengelye körül.
2008. máj. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ha a saját tengelye körül nem forog, viszont a Föld körül kering, akkor nem mindíg ugyanazt a felét kellene hogy mutassa a Föld felé.
2008. máj. 16. 18:56
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
[link] olvasd el ezt, részletesen le van írva
2008. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
A hold keringési, és forgási ideje megegyezik, ezért látni mindig ugyanazt az oldalát. (Ugyanannyi idő alatt tesz meg egy kört a Föld körül, mint amennyi idő alatt megfordul a saját tengelye körül.)
2008. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Az első válaszadó vagyok. Jóra gondoltam csak rosszul írtam. :( A Hold nem úgy forog mint a Föld. Szóval a Holdonak nincs olyan forgástengelye, ami a Holdon belül van (ezt akartam írni), hanem a Föld-Hold rendszer tömegközéppontja körül kering. Bocsánat.
2008. máj. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is erre gondoltam! :)
2008. máj. 17. 01:30
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Azért van egy olyan jelenség is, amit nem tudnak megmagyarázni a csillagászok, ezért nem is szívesen emlegetik, miszerint a Hold inog. Tehát rendszeresen - nem tudom milyen frekvenciával - 1-2 fokot be-belátni a túloldali részébe. Ez az ingás nem csökkenő, ami kizárja az aszimmetrikus magot (keljfeljancsi-effektus).


Tehát a kérdés igazán izgalmas. Mivel annak valószínűsége, hogy tökéletesen szinkronban forog a földkörüli keringésével (tehát nem észlelünk semmilyen mértékű lassú forgást, akár évtízezredeset sem) teljesen valószínűtlen, az egyetlen lehetséges magyarázat már tiszta sci-fi: valami folyamatosan korrigálja a forgásának szinkronicitását (azért inog). Mindenesetre a kérdésre nincs igazán kielégítő válasz, amennyiben minden szempontot figyelembe véve precízen gondoljuk végig.

2008. máj. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, erről még nem hallottam, de nagyon érdekes. A jelenség szerintem is nagyon furcsa.
2008. máj. 29. 18:48
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
És a Földön mindenki ugyan azt a felét látja a Holdnak, vagy más földrészen mást és mást?
2008. jún. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
mert a másik felét megettem..szeretem a sajtos szendvicset
2010. ápr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!