Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok biológiába segíteni?

Tudnátok biológiába segíteni?

Figyelt kérdés

Egy párat nem tudtam azt ide leírom:

1))Igaz, vagy hamis?

a)a vegyi szabályzó anyagokat nem kizárólag, de elsősorban belső elválasztású mirigyek termelik.

b)az agyalapi mirigy biztosítja az idegrendszer és a hormonrendszer kapcsolatát.

d)a hasnyálmirigy közvetlenül a gyomor fölött helyezkedik el.

f)az agyalapi mirigy a vér tiroxintartalmáról az idegrendszer útján értesül.

h)az inzulintermelést az agyalapi mirigy hormonjai serkentik.

i)az inzulin és az adrenalin termelését az agyalapi mirigy nem befolyásolja.

2))Válaszolt az alábbi kérdésekre!

k)Mi az adrenalin szerepe veszélyhelyzetben?(amúgy sejtem, de biztosra szeretnék menni)

l)Mi az Inzulin és a Hasnyálmirigy ellentétes hatása?

3))Add meg a nevét a kisbetűvel jelölteknek!

a) baktériumok, vírusok, gombák, egysejtűek (mikroorganizmusok) amelyek más élőlényeket képesek megbetegíteni.

b)a kórokozók szervezetbe jutása és elszaporodása

c)valamely kórokozó által ugyanazon időben, jól körülhatárolható helyen előidézett tömeges fertőzés.


NAGYON KÖSZÖNÖM ANNAK AKI SEGÍT!!!

Sűrgős lenne, legalább péntekre beadnom!


2012. dec. 5. 22:07
 1/4 anonim válasza:
Ha ezt tanárbácsi tudná.... Ez nem valami vizsga feladat?
2012. dec. 6. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
04:36 kösz hogy nem segítettél, amúgy kaptam hétfőig haladékot. Valaki tud segíteni??
2012. dec. 7. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Én biológia tanár vagyok (tényleg), de nem segítek:)

Nem venném el megismerés iránti vágy következtében fellépet munka örömét, melyet azután a jól megérdemelt megelégedettség érzet követ.

Nem kell megköszöni...

2012. dec. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én voltam az előző. Most, hogy jobban átolvastam ki kell jelentsem, ezek kamu kérdések. Ezt nem tanár írta! Pl. "Mi az Inzulin és Hasnyálmirigy ellentétes hatása"????? A kérdés maga értelmetlen, ezt nem tanár írta, hanem egy kökött tanuló. Öcsisajt:)
2012. dec. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!