Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szellemi rosszullét vagy...

A szellemi rosszullét vagy depresszió okozhat fizikai betegséget?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy nem tesz kárt magában, csak szimplán a rosszkedve meg az ilyenek kialakítanak a testében egy tumort vagy valami.
2010. jan. 30. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább fordítva: egyéb betegség tünete lehet depresszió. Maga a depresszió is okozhat egyéb megbetegedést, mert gyengíti az immunrendszert.
2010. jan. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Persze, hiszen ha mérges vagy akkor is remeg a kezed, szóval az érzelmek valamilyen szinten kihatnak a testedre. Például a depresszió hathat az étvágyadra, ha nem eszel, akkor már fizikailag vagy beteg.
2010. jan. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

persze h lehet. Jól mondta az előbbi hozzászóló, h ha dühös vagy akkor remeg a kezed, fáj a fejed ilyenek. Vagy ha boldog vagy akkor fizikailag is remekül érzed magad.

Volt egy időszakom amikor depresszió közeli voltam, havonta egy hetet tuti beteg voltam ha nem sűrűbben.

2010. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már elég sok statisztika és kísérlet igazolja azt (bár a statisztikákkal eléggé vigyázni kell :) ), hogy az agy hatással van a betegségekre.


Pl.:

- Karácsonykor kevesebben halnak meg (még pár napot úgymond "igyekeznek" túlélni, hogy azt a családjukkal ünnepelhessék)

- Elfoglalt üzletemberenél is kimutatták, hogy ha kevesebb a munkályuk, akkor megbetegszenek (mert addig "nem tehetik meg")

- A rák meg pl kifejezetten olyan betegség, amit erősen befolyásolhat a szellemi közérzet.


Ezek egyikére sem mondanám, hogy egyértelműen bizonyított, de tényleg eléggé megbízható statisztikák támasztják alá.


Persze ez nem jelenti, hogy boldog ember ne lehetne ugyanúgy beteg!

2010. jan. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
negyedik vagyok .. jesszusom "munkályuk" :D:D nna ilyet se írtam még le soha.... bocs :)
2010. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
úgy tudom,főként ez minden betegség okozója..
2010. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
1 mondat: A TEST A LÉLEK TÜKRE!!!
2013. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!