Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mikrohullámú sütő veszélyes...

A mikrohullámú sütő veszélyes (rák, daganatkeltő)?

Figyelt kérdés
Olvasni ezt is azt is
2013. szept. 14. 15:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ha ezer oldalt is linkelsz be, ahol azt írták, hogy a mikrós kaja káros, akkor sem lesz egy sem igaz. Már szépen, tudományosan leírták miért.

G.

2013. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%
Ennyi baromságot kár linkelni. Csak a primitív, tudatlan emberek félnek a mikróban készített kaja rákkeltő hatásától. Nem attól rákkeltő, hogy mikróban készült. Sőt!
2013. szept. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszi # 10/12-es válaszoló ! Megértettem amit mondtál.


Arra is gondoltam, hogy lehet olyan hatása van, amit még nem értünk. Nem vagyunk képesek észlelni vagy a biológiai folyamatokat, megváltoztatja a fehérjék harmadlagos szerkezetét pl. De nem tudták adekváltan leírni, hogy mi a jelenség lényege ezért írták azt, hogy degenerálódik, de még nincsen erre vonatkozó egzakt fizikai,biológiai elmélet.


Én arra is gondoltam, hogy deutériumban gazdag víz lesz a mikroban és az rákkeltő vagy mi.


Azt viszont nemértem, hogy akkor azzal a kutatási eredménnyel mi van?

2013. szept. 14. 17:52
 14/20 anonim ***** válasza:

"deutériumban gazdag víz lesz a mikroban"

Első körben:

[link]

[link]

Olvasgass és magad is rájössz, hogy a mikró nem deutériumgyár. Sőt, még mindig csak mikrohullámú sugárzással melegít, és nem csinál semmi egyebet.

G.

2013. szept. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

10. válaszoló vagyok. Apámnak egyik kutatási témája az elektromágneses szennyezés, rendkívüli megalapozott kémiai, fizikai és műszaki tudása van. És egyenesen "allergiás" a mikró gondolatától, soha a házunkban nem volt ilyesmi. Mint hozzáértő szakember, akit egyáltalán nem befolyásolnak mások "primitív " véleményei, gondolkozik így erről a módszerről. Tehát ha nem is a ionizáló hatás miatt, de biztos van valami káros hatása az élő sejtekre, s nyilván az emberre is.


Én nem vagyok ilyen elfogult, de mivel van azért valamennyi fizikai és biokémiai tudásom is, nem veszek be bármilyen netes irományt. Hihetetlen, hogy a hozzá nem értő újságírók, hogy el tudják ferdíteni a tudósok által leírt valóságot. Inkább kerülöm a mikró használatát, úgyis fölöslegesnek tartom, csak egy modern fogyasztói társadalmi kitaláció.

2013. szept. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A kaja amit bele raksz, abban lehet rákkeltő anyag.

Nem a mikró adja hozzá.

2013. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Értsétek már meg, hogy nem a mikrohullám hatására lesz egy nem rákkeltő anyagból rákkeltő. S ha egyszer eszel egy barackmagot (állítólag abban is van rákkeltő molekula), akkor sem leszel rákos. A rák egy nagyon komplex betegség és nem a kaja egynéhány molekulájának átalakulásából ered, hanem a hosszabb távon megszokott életkörülményektől (pl. magasfeszültségű villamoshálózatok alatt élő személyeknél tényleg gyakori a leukémiás gyermekek születése vagy a különböző daganatos megbetegedések.). Ezerféle szennyező hatásnak vagyunk kitéve, a mikró használata csak rásegít az összes többire.
2013. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"...megváltozik a vízmolekulák szerkezete és struktúrája..."

Igenis, a H2O-ból OH2 lesz. Ti még nem hallottátok?

Szülőszoba előtt, ikrek születtek: OH2 ?! :-)

2013. szept. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"A mikrohullámú sütő veszélyes (rák, daganatkeltő)?"


Sőőőt... annál veszélyesebb. Ezért A mikro SÜTŐT NEM SZABAD MEGENNI! És ha el is romlik, akkor is veszélyes hulladékként kell kezelni!


Különben sincs benne semmi finom, csupa műanyag, meg fém... nem emberi fogyasztásra találták ki.

2013. szept. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Ám minden elektromos sütő- és főzőedényben készült étel esetében megváltozik a vízmolekulák szerkezete és struktúrája: élettani, biológiai szempontból káros hatásúvá válik."


Durva tárgyi tévedés az érvelésben. Nem, nem változik meg a szerkezetük, ahhoz édes kevés az a tartomány, ahol rezgeti ezeket a molekulákat a sütő!

2014. szept. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!