Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A siketek miért nem tanulnak...

A siketek miért nem tanulnak meg beszélni?

Figyelt kérdés
A veleszületetten siketekre gondoltam.
2009. nov. 12. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Mert a beszédtanulás hallás utáni utánzással történik. Először csak hangtöredéskeket uténoznak a gyerekek, aztán kerül hozzá értelem. MIvel nem hallanak, nem tudnak utánozni.
2009. nov. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Nekm 3 olyan siket ismerősöm van, aki tud beszélni. Mondjuk eléggé oda kell figyelni, h megértsd...
2009. nov. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is van siket ismerősöm,sőt nem túlzok ha azt mondom,hogy egy nagyon szép lány,hajas lacinál volt most tanonc:)és tényleg tök jól beszél:)Jó mondjuk ő nem 100 % siket,hall vmit csak nem sokat:)
2009. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Megtanulnak, általában mindegyik tud is beszélni csak nem tökéletesen és ezt ők is tudják, van aki szégyenli. Másrészről meg úgy élte le az életét, hogy nem hallott hangokat és így zavaró hangot kiadni, hogy magadat sem hallod, illetve furcsa is nekik. jobban érzik magukat a csendben. Én meg tudom érteni őket.
2009. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Meg tudnak tanulni. Van egy szinésznő is, a nevét nem tudom, aki megtanult. Egy süket-néma lányt játszott, kapott érte Oscart és a dijátadón szólalt meg először. Mindenki csak ámult. Mondjuk érződik a beszédjén, hogy nem rendesen tanulta meg utánzás után, de akkor is lehetséges.
2009. nov. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

A veleszületetten hallássérültek közül a nagyothallók még hallanak annyira, hogy utánzással elsajátítsák a beszélt nyelvet. Erre a siketen születettek nem képesek; őket az iskolában tanítják beszélni, és többségük meg is tanul beszélni.

A jelnyelvet vagy szüleiktől, vagy azoktól a társaiktól sajátítják el, akiknek van siket szülőjük, és ez lesz az ő anyanyelvük. Ez teljes értékű nyelv, amit a hallók is megtanulhatnak. Fontos megjegyezni, hogy minden országban más jelnyelvet jelelnek, némelyikben többet is.

2009. nov. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
58%

[link] - Martina Meelta siket, Oscar díjas színésznő.

Amúgy nemcsak siketeken múlik a beszéd tanulásuk, hanem a logopédustól is függ.

2009. dec. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%
Őket nem logopédusok tanítják beszélni, hanem sikettanárok, más néven szurdológusok. A módszer mindenkinél ugyanaz, és senki sem kedvesebb a többinél: beszélni kell mindenáron, jelelni pedig tilos az órákon. A tananyagot pedig szájról kell leolvasni.
2009. dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Bővebben itt:


[link]

2009. dec. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
72%
14:17 válaszolónak: Miből gondolod, hogy nem logopédus tanítja siketeket beszélni, hanem a siketek? Tényleg így látod? :D Jómagam siket vagyok, általános iskolás koromban logopédusok (hallók) tanítottak engem beszélni, és eddig siket nem tanított meg engem beszélni! Mert, ugye a siket nem hall, hogyan hallhatná hangot? A siketek, azaz siket tanárok csak tanagyagokat tanít a siketeknek. Jelelni viszont szabad az órákon, hacsak a tanár használja a jelnyelvet, azért, hogy a diákok értsék, hogy miről van szó. Sajnos a napjainkban csak a beszédtanítással el vannak foglalva a gyógypedagógusok, halló tanárok, mint, hogy a tanulók értsék a tananyagokat. Az órák közben mindig kijavítják a beszédüket, ahelyett magyarázzák a tananyagokat! Így jobban lefárasszák a tanulókat. Egésznap csak a szájról olvasás, elég kimerítő! Ha siket tanár tartja órákat a tanulóknak, nagyon fellelkesednek és simán értik a tananyagokat, persze, a beszédüket nem felejtik el, hiszen lehetetlen! Hogyha ezt tudnának a gyógypedagógusok, halló tanárok, akkor nem erőltetik velük a beszédtanulást, ezt hagyják meg logopédusoknak! De mivel, el lett fogadva nemrégen a jelnyelvi törvény, az oktatás változni fog és még jobb lesz! Éljen a jelnyelv! :-)
2009. dec. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!