Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiában az anyagtartalom mit...

Kémiában az anyagtartalom mit jelent?

Figyelt kérdés
Százalékban lehet megadni, csak nem tudom miből kell számítani. Tömegszázalékról, mólszázalékról, térfogatszázalékról már hallottam, de ilyesmiről még nem, és neten se találok ilyesmit.

2013. nov. 4. 01:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Érdekes a kérdés.

A kémiában anyagikról beszélünk. Anyagon kívül még mi lehet más ?


Ha azt mondjuk, hogy egy oldatnak 6% az anyagtartalma akkor azt értjük alatta, hogy 6% az oldott anyag és 94 % az oldószer, de az oldószer is anyag.


Valójában az anyagtartalom alatt a hasznos ( számunkra érdekes, reakció szempontjából érdekes, vizsgálat szempontjából, stb) anyag tartalmat értjük.


Pl. vasgyártásnál érdekes a vasérc hematit tartalma.


A kémia különböző ágaiban mást értünk a hasznos anyagon, máshogy értelmezzük az anyagtartalmat. Ez mindenféleképpen valami koncentráció, de, hogy koncentráció mértékegységet adjuk meg az mindig a témakörtől függ.


Pl vasércnél lehet értelmezni a tömeg% -ot, de klasszikus analitikában a molaritást használjuk.


Remélem érthetően fogalmaztam. Hiszen a fogalom önmagában nehezen értelmezhető, de a szövegkörnyezetből mindig kiderül, hogy mit értünk alatta. ( van még ilyen szó,pl a "sarzs", aki nem ismeri annak nehéz elmagyarázni, pedig nagyon kézenfekvő azoknak akik használják)

2013. nov. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!