Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik ilyen anyag?

Létezik ilyen anyag?

Figyelt kérdés
http://www.youtube.com/watch?v=cpwexni3Pnc Először arra gondoltam, hogy valamilyen sav. De nem egyből marta szét a csávót, hanem később. vagy ettől még lehet valami sav? Mi lehet ez, ha létezik ilyen?
2013. nov. 12. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem. Mert ha szétmarja az embert közvetlenül, akkor megteszi, de nem úgy hogy csak percekkel utána.
2013. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem a savak jutnak eszembe róla, hanem inkább az állati mérgekre (hemotoxinok és cytotoxinok) emlékeztet. Ilyen mennyiségben bőrön keresztül nem tudom, hogyan hatnának...


Persze azok sem vízízűek. :-)

2013. nov. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
No igen, maga a film elég buta és a nézőt is butának nézi, de ezen felül kell emelkedni :)
2013. nov. 13. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Van olyan sav ami csak később okoz látható elváltozást. Sőt, a klasszikus szervetlen savak közt is van 2 ilyen is:

- salétromsav elvileg barnás elszíneződést okoz a bőrön, de kis időeltolódással, nem azonnal

- kénsavat élőben láttam, hogy ráfolyt egy ismerősöm kezére. Semmi jel, azonnal lemosták. Estére belilult a körme, mintha kalapáccsal rávert volna.

- szerves savak is lassan fejtik ki a hatásukat.

2013. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
Szerintem nem létezik semmiféle anyag, ami belemegy valakinek a szemébe, szájába, és mégis a kezén lévő, viszonylag ellenálló bőr kezd el rohadni tőle először.
2013. nov. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!