Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy biológusnak mennyire kell...

Egy biológusnak mennyire kell tanulnia az egyetemen a kémiát és matematikát?

Figyelt kérdés
..
2014. jan. 20. 15:28
 1/4 Grielean ***** válasza:

Szia!

Én az SZTE-n tanulok, biológia szakon. Nekem tavaly még csak egy matek praktikum kurzus volt, de pont a napokban hallottam pletykálni, hogy két féléves kurzust akarnak kreálni belőle. Ez persze nem biztos, de a lényeg, minimum egy félév, maximum kettő.

A kémia viszont gyakorlatilag szerves része a biológiának. Van egy sima kémia alapjai kurzus még az első félévben, ez tulajdonképpen a középiskolás kémiai összefoglalása, csak azért van, hogy szintre hozza a hallgatókat. Viszont kémiára épül a szerves kémia, biokémia, molekuláris biológia, de kisebb-nagyobb részben előkerülnek a kémiai ismeretek a sejtbiológiában, a különféle élettanokban és szervezettanokban is.

2014. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, az első két évben rengeteg kémia van, és fő tárgyak, az alapozó kémián kb. le kell vizsgáznod a gimnáziumi anyagból, úgyhogy gondold meg, mit szeretnél vele :D
2014. jan. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én ELTE-s vagyok, de hasonló a helyzet mint az első hozzászólónál.

Az első két félévben van matek, de az ha alapból jó vagy matekból akkor nem nehéz.

Viszont kémiából tényleg sok van, általános kémia, analitikai kémia, szerves kémia, biokémia, van amelyikből több félévnyi is van.


Szóval ha alapvetően utálod a kémiát akkor nem javaslom, ha nem utálod csak annyira nem vagy belőle jó az szerintem kisebb probléma mert gimiben én sem voltam kiemelkedő kémiából, most mégis egész jól mennek a kémiás tárgyak is :)

2014. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a válaszokat akkor megyek inkább népegészségügyi szakra.
2014. jan. 24. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!