Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti támogatnátok azt a kutatást...

Ti támogatnátok azt a kutatást, amivel a dinoszauruszokat fel lehetne éleszteni, ha mód lenne rá? Mint pl. a Jurassic Park című filmben.

Figyelt kérdés
Vagy inkább elutasítjátok, hiszen, biztos oka volt annak, hogy kihaltak?
2014. jan. 25. 14:08
 1/6 Grielean ***** válasza:

Az, hogy kihaltak, puszta véletlen. Mármint hogy a környezet pont úgy változott meg, hogy épp a dinoszauruszok nem élték túl.

Az már sokkal nagyobb gondot jelent, hogy ma a teljes állat és növényvilág alapjaiban más, mint a dinoszauruszok korában, de köze nincs egymáshoz a két eltérő éghajlatnak, a levegő összetételének sem. Még ha képesek is lennének életben maradni, akkoris legfeljebb valami redukált, csökevényes formában. A jóval kisebb oxigénszint miatt a nagyobb példányoknak esélyük sem lenne teljesen megnőni, kifejlődni.

Viszont ezen felül, pusztán kíváncsiságból támogatnám... ezzel már csak az a baj, hogy nagyon sokadrendű dologként, hisz kismillió olyan dolog van, ami tényleg fontos a jelenben, és ami szerintem előbb érdemel bármiféle támogatást.


Ezen felül nem is tartom lehetségesnek, de ez már egy apróság :P

2014. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehetségesnek én sem tartom. Tehát azt mondod, hogy támogatod, hiszen, ha sikerül is felélesztenünk egy-két dinoszauruszt, az úgy se tehetne kárt bennünk, mert nem lenne elég fejlett?
2014. jan. 25. 14:59
 3/6 Grielean ***** válasza:

Hogyne tehetnének kárt! Azt, hogy nem fejlődnek ki teljesen, ne úgy értsd, hogy megállnak pl az embrionális fejlődésben. Csupán nem fogják elérni a genetikailag lehetséges maximumot. Ettől még lehetnek veszélyesek.

Ráadásul szép számmal voltak kisebbek is, a ragadozók között is, könnyen lehet, hogy ők jobban tudnának adaptálódni.

2014. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudod, én kisgyerek korom óta szeretem a dinoszauruszokat, és én is szívesen látnék egyet-kettőt élőben is. Még ha nincs is rendesen kifejlődve. Másfelől azért örülök, hogy eltűntek, mert ki tudja..? Lehet, ha nem tűnnek el a Földről, akkor most az emberiség se tartana ott, ahol tart. Lehet, hogy mi se lennénk. Amúgy még azt had kérdezzem meg, hogy Te paleontológus vagy, vagy csak szimplán érdelkődsz a dinoszauruszok iránt?
2014. jan. 25. 16:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Támogatnám.. Nagy lépés lenne a tudománynak és segítene annak a fejlődésében is.. Másrészről biztonságos keretek között kellene csinálni az biztos, de nem hiszem, hogy a mai világban olyan bonyolult lenne egy dinoszauruszt elzárni biztonságosan. Bár akkor meg az állatvédők lázadnának fel.
2014. jan. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Túlbecsülitek a dínók veszélyességét a filmek hatására, egy újszülött kiscica okosabb egy T-rexnél. Akkoriban azért voltak csúcsragadozók, mert ők voltak a legintelligensebb állatok, de a mai világban nem igazán tudnának megélni.


Egy elefánttól például sokkal jobban kéne félni, mint egy feltámasztott T-rextől, kb. ugyanakkora, mint a T-rex, de majdnem olyan okos, mint az ember.

2014. jan. 31. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!