Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges lenne az egész...

Lehetséges lenne az egész világ energiaszükségletét megújuló energiával fedezni?

Figyelt kérdés
...akkor ha nem számítana az energiát megújuló forrásból előállító struktúrák, rendszerek, erőművek felépítésének ára, csak a későbbi karbantartásuké, cseréjüké? Odáig oké, hogy nagyon drága létrehozni e fajta erőműveket, de vannak más buktatói is, vagy "csak" ez áll az útjában? Persze tudom, hogy ez nem kivitelezhető, mert senki sem fogja ingyen elvállalni több millió erőmű felépítését ingyen, de ha a legtöbb olyan helyre, amely alkalmas szélerőművek, vízi erőművek, napelemek stb. stb. telepítésére létesítenének erőműveket, akkor az elég lenne a globális energiaigény kielégítésére?

2014. febr. 13. 20:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

10

És ezt hogy gondoltad? Legyen minden autóban mini atomerőmű? Vagy legyen minden autó elektromos? Az első baromság, a második pedig közhely.

2014. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Ebben az univerzumban bármi lehetséges. (!!!)
2014. márc. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Lehetséges


Nem csak a szél, víz és napenergia számít megújulónak, ahogy az az emberek tudatában benne van, illetve még a néhányak által ismert geotermikuson kívül is van sok-sok megújuló energiaforrás.


Megújuló energia a bioetanol, biodízel, biogáz, hisz mind olyan alapanyagokból van előállítva ami termeszthető (repce, kukorica, egyéb szerves, cellulóz tartalmú anyagok, ALGÁK!). Ezenkívül talán a leginkább evidens a biomassza, egy fajtáját kiemelve és a nép nyelvére lefordítva: tűzifa!


Emellett figyelembe kéne venni az adott országok adottságait, tehát Mo. ne akarjon szélenergiát hasznosítani, amikor nem lehetséges, viszont a napenergiába hatalmas potenciál van!

2014. márc. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó, nálunk igazából a napenergiában sincs valami nagy potenciál - meglehetősen sok felhős napunk van ahhoz, sőt, az év egy részében a nap alacsonyan is van.


A Szahara pl csodálatos hely, vagy Amerikában a Nevadai sivatag - ahol az év 365 napjából jóformán 365 napon nagy beesési szögben tűz a nap.


Nálunk ipari méretben a napkollektorok nem igazán érik meg - már csak azért sem, mert jön egy bazinagy jégeső, és a kollektorok felének annyi (nem túl sűrűn esik meg, de ha 2-5 évente egy fél megyényi kollektort cserélni kell, hát kb 10 év alatt pár atomerőmű ára menne a kukába...) Sivatagban ügye a jégeső (meg, általában az eső) ritka.

2014. márc. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#14

A kollektoroknak valóban kisebb a hatékonysága itthon, viszont a napelemek elég jól használhatók. Lásd: Németo-ban sokkal kisebb elméleti potenciál mellett mekkora méreteket ölt a napenergia hasznosítása. Hozzájuk képest sokkal jelentősebb lehetőségeink lennének, amiket nem használunk ki!

2014. márc. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
9%

Igen, csak kihagyod, hogy a németeknek úgy éri meg, hogy az állam is nagyon kemény támogatásokat ad rá, és még így is jelentősen emelkedtek a végfelhasználói árak.


És azért a német és a magyar gazdaság közötti különbségek ég és föld szintjén mozognak (sajnos, de így van).

2014. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A kérdés úgy szól hogy lehetséges-e, nem pedig úgy hogy gazdaságilag az adott helyzetben kivitelezhető-e!

A kérdésre a válaszom helyes, a jelenlegi közgazdasági helyzetet figyelmen kívül hagyva, csak az ökológiai adottságokat nézve

2014. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
21%

Elvileg szerintem igen, de nem árt ha lesz pár tóriumos/fúziós reaktor mellette :D

Valami olyasmit olvastam régen hogy kb 5X annyi napelem/ szélkerék kell mint amennyire szükségünk van. pl. ha 5kw áramot akarsz, akkor 25kw teljesítményű rendszer kell hogy akkor is fedezze az energia igényt ha nem nagyon süt a nap.


Napelemhez:

olyasmi rémlik ha megduplázódik a gyártott panelek száma, akkor az előállítási költség 20%-al csökken.

Ha a gazdag országokban divatba jönne hogy a háztetők nagy része napelem lenne, akkor sokat zuhanna az ára.

Meg olyasmi is rémlik hogy az elmúlt 5-6 évhez képes ma a harmadába kerül ugyanakkora teljesítményű napelem :S

2014. márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Elvi akadálya nincs a dolognak. Sir Butcherrel értek egyet, űrbe telepített naperőművekkel meg lehetne oldani. És lehet, hogy már nincs is olyan messze, hogy lássunk belőle egy prototípust:

[link]

(hosszú, de érdemes elolvasni)


#6:

Még Dánia is nagyon messze van attól, hogy pusztán megújulókból fedezze a szükségleteit. 2012-ben az általuk előállított villamosenergia 35%-a szénből, további 14%-a földgázból származott:

[link]

2014. máj. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. :)
2014. máj. 25. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!