Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az agynak nagyobb a kapacitása...

Az agynak nagyobb a kapacitása alvás közben, mint máskor?

Figyelt kérdés
Én arra gondolok, hogy mekkora lehet a felvevő képessége.Letöltöttem egy hangoskönyvet, pontosabban a Bibliát.Mennyit jegyeznék meg belőle, ha úgy hallgatnám, hogy fogom a fülhallgatót, beleteszem a fülembe és szépen elalszok rajta.Vajon mennyi maradhat meg abból, amennyit hallok?Azt hallottam néhány barátomtól, hogy megfelelő ellazult állapotban (vagy akár alvás közben) az agy tömérdek mennyiségű információt képes befogadni.Ez vajon mennyire lehet igaz? A Válaszokat előre is nagyon köszönöm!Majd küldöm a zöld kezeket. :D

2014. máj. 12. 02:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Valaki meg a párnája alá teszi a könyvet, hátha belemegy a fejébe a tananyag, miközben alszik. :)

Alvás közben garantáltan 0 információval fogsz gazdagodni. Ha aludtál el már filmen, akkor tudhatod, hogy a film nem mászott bele a fejedbe reggelre.

Az ellazult, "alfa" állapot más tészta, az agykontrollosok szerint jobban lehet tanulni így. De én kétlem, hogy csodákra lenne képes a módszer.

2014. máj. 12. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez így nem működne, de az agy akkor is dolgozik, mert leteszi az alapokat amit tanultál. Gondolom vettél már észre olyat hogy reggelre folyékonyan tudod az anyagot.

Mogyi

2014. máj. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Ezzel már kísérleteztek, és a következő a helyzet:

- meg kell hallgatnod elalvás előtt és után. Odafigyelve.

- elalvás után folyamatosan szólni kell a hangnak.

Így viszont csak bemagolni tudod!

Ez azt jelenti, hogy ha megkérdezik, szó szerint felmondod - de nem tudod semmihez kapcsolni, sem elmagyarázni. Egyszerűen nem fogod érteni, hogy mi ez.

2014. máj. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszok!És mindenkinek küldöm a zöld kezet.
2014. máj. 12. 17:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest valakik elég durván lepontoztak. Hogy miért - azt nem is értem. Elmebetegek?
2014. máj. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!