Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Absztrakt kvantummechanika,...

Absztrakt kvantummechanika, projekciók?

Figyelt kérdés

Legyen egy P projekció, P=∑_i |u_{i}><u_{i}|.

Azt belátom, hogy ez az identitással ekvivalens, de azt nem értem, hogy miért lesz ebből tenzor? Ha fordított sorrendben lennének a vektorok, akkor a belső szorzatukról beszélnénk, ami egy skalár lenne, de így meg egy tenzort ad, miért? Így felírva a két "kacsacsőr" pont egy keresztszorzatot jelöl, gondolom nem véletlen ez sem. Egyáltalán hogy tudom kiszámolni ezt a tenzort? Valaki letisztítaná a képet számomra?


2014. júl. 8. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A múltkor is te kérdeztél absztrakt km-ről ugye? Szerintem megint kérdezz kozmofórumon, ott több a szakértő.
2014. júl. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, rendben. Igazából terveztem is csak nem volt már erőm este összeírni a dolgokat oda. Köszönöm! :)
2014. júl. 9. 08:31
 3/3 A kérdező kommentje:

Megvan a megoldás, ha valakinek szüksége lenne rá:

Nem kereszt szorzat, hanem diadikus vagy tenzori, innentől magától értetődő a dolog.

2014. júl. 10. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!