Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van/volt élet a Földön kívül?

Van/volt élet a Földön kívül?

Figyelt kérdés
2008. aug. 5. 07:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

5.:


Csak azért, mert annyit még én is tudok, hogy ha egy amúgy rendkívül valószínűtlen esemény megtörténtére (pl. intelligens élet kialakulása "magától") végtelen hely és végtelen idő id rendelkezésre áll, akkor az végtelen alkalommal be is fog következni a kis valószínűség ellenére is, éppúgy, ahogy ha tíz éven át csak kockákkal dobálóznál, ennyi idő alatt rengetegszer dobnál egymás után 39 hatost is, ami amúgy nem túl valószínű.


Ez volt a veleje az egész hozzászólásomnak - és, legalábbis nézetem szerint ennek az egész kérdésnek is -, minden más csak körítés. Szóval csak ezért mertem megnyilatkozni, bocsánat érte.


Intelligencia: hogyan magyarázható akkor pl. a delfinek és a hollók, vagy épp egyes orángutánok (vagy gorillák, nem tudom, melyik volt az, amelyiket megtanították jelbeszédre, és kb. egy 3 éves gyerek értelmi szintjén kommunikált) intelligenciája? Mert nekik is van valamilyen szintű, és ők is kifejlődtek valahogy.


De még ha mindent sutba is dobunk, és elfogadjuk, hogy értelmet csak egy teremtő teremthet, miért feltételeznénk róla, hogy ezt csak egyetlen egyszer, egy bizonyos helyen hajlandó megtenni, ami ráadásul még csak nem is egy különösebben kiemelt pontja a mindenségnek? Miért ne tenné meg máshol is? Mire jó egy "üres" világegyetem? Ha te egy alkotóművész, vagy akármilyen iparos ember lennél, nem annak örülnél a legjobban, ha minél többen látnák/használnák az alkotásaidat és dicsérnének érte?


És végül egy kérés: légyszíves ne akard elhitetni velem, hogy a kvantumfizika is ugyanolyan egzaktul számolható, mint mondjuk a makrovilágbeli gyorsulás, vagy a sebesség/út/idő képlet, mert erről még én is tudom, hogy ez egyszerűen nem igaz.

2008. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek a zöld emberkékben. Viszon elég enyhe túlzás állítani, hogy nincs élet a Földön kívül...Gondolj bele. Milliárdnyi galaxis van.Ameddig az ember eljut...nos az igen kis távolság. No meg eleve nagyon beskatulyázzuk a fogalmakat. Attól függ mit nevezünk értelmesnek. Szerintem az emberiség nagyon szűklátókörűen gondolkodik. Mégis mekkora annak a valószínűssége annak, hogy egy másik galaxisban is létezik AZ anyag? És ugye ott vannak még a fekete lyukak.Dehát...az igazság odaát van...:)
2008. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
biztos hogy van. Nem csak a Naprendszer létezik, hanem több rendszer, és több trillió bolygó. Legalábbis én így hiszem.
2008. aug. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%
Szerintem van. Az hogy nem látod, nem jelenti azt hogy nincs . pl.: rádióhullám
2009. aug. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Gofrisütő ***** válasza:
Szerintem van. Mikrobák biztosan, és annyi bolygó van, hogy valószínüleg van értelmes is, de túl messze, hogy valaha megismerjük azt a civilizációt.
2021. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!