Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az evolúció megértéséhez...

Az evolúció megértéséhez átlagos IQ szint elégséges?

Figyelt kérdés

2014. aug. 20. 08:14
 81/99 anonim ***** válasza:
0%

#79 Tom Benko


***"Ja, az én definícióm: Novelty az a valami, ami mindig pont nem az, amit noveltyként a gonosz evolucionistákok mutatnak."


Ezt visszautasítom az elképesztő, megalapozatlan, rosszindulatú személyeskedés miatt.

2014. szept. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/99 Tom Benko ***** válasza:
Végre valami, amit meg lehet fogni. No, akkor egy evolúciós újítás - Lenski-kísérlet. A többivel majd hétvégén foglalkozom.
2014. szept. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/99 anonim ***** válasza:
32%

#82 Tom Benko


Sajnálom, de közölnöm kell, hogy kedvenc Lenski-kísérletednek az égvilágon semmi köze az evolúcióhoz, az evolúcióértékű változáshoz. Nem történt itt semmiféle olyan változás, ami evolúciós újítással, novelty-képzéssel érne fel!

Emlékeztetőül a #80-ba tett novelty-defi:

"Az evolúciós újítás olyan struktúra vagy mintázatelem, vagy akár egy teljes testterv, amelynek új, adaptív funkciója van, új típust képvisel."


A Lenski-kísérlet tán leggyakrabban emlegetett történése a citrátevő colibaci:

[link]


Nos, ez a nudli kis mutáns bacitenyészet nem teljesíti a helyesen értelmezett novelty egyetlen kritériumát sem! Persze, az "új, adaptív funkció" kifejezés kiragadásával és helytelen értelmezésével, önmagábani használatának eltúlzásával még lehetne próbálkozni... Megkísérled ezt az önigazoló értelmezést, a menthetetlen megmentését? :P


A sokakat megtévesztő félreértelmezés tán amiatt sikeredett ennyire jól, mert iszonyú nagy feneket kerítettek neki, és hatalmas publicitást kapott. De nem mindenkit lehet ezzel átverni. Téged át lehet? :P

A hétvégén pedig várom a többit...

2014. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/99 Tom Benko ***** válasza:
Akkor most én kérek tőled példát (létező, megtörtént, nem kitalált példát) evolúciós újdonságra! Már csak azért is, mert megint az én definíciómat alkalmaztad.
2014. szept. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/99 anonim ***** válasza:
47%

#84 Tom Benko


***"Akkor most én kérek tőled példát (létező, megtörtént, nem kitalált példát) evolúciós újdonságra!


Nem jöttél még rá: én az evolúciót (már) nem vallom, hanem ellenzem - ami elsősorban azt jelenti, hogy evolúciós újdonságra létező, megtörtént, nem kitalált példát nem tudok mondani.

Evolúciós újdonságra az evolúciót elfogadóknak kell olyan példát mondaniuk, mely példa létező, megtörtént, s nem kitalált. Vállalod?


Én az evolúciónak legalább elméletileg helyes értelmezésére törekszem, amit elvárok mindenkitől, aki az evolúciót (evolúciós újdonságok megjelenését) létező, megtörtént, nem kitalált valóságnak tartja.

Legalább elméletileg helyes novelty-értelmezésre pedig már adtam pár példát, melyeket megtalálsz a tálalt linkekben.


***"Már csak azért is, mert megint az én definíciómat alkalmaztad."


A te definíciód ez volt:

"Ja, az én definícióm: Novelty az a valami, ami mindig pont nem az, amit noveltyként a gonosz evolucionistákok mutatnak."


Ennél normálisabb novelty-defid nincs?

Ha nincs, akkor ide kell írnod, mi az, amit noveltyként a gonosz evolucionistákok mutatnak, aztán meg kell cáfolnod annak igazságtartalmát. (Mellékletként pedig fel kell sorolnod, kik azok a gonosz evolucionistákok.)


Ha pedig van, akkor írd ide, és mondjál rá létező, megtörtént, s nem kitalált példát. (Ne feledd: neked kéne helyesen értelmezned az evolúciós újdonság fogalmát, és sorolni rá létező, megtörtént, nem kitalált példákat vég nélkül.)


Akkomost visszatérhetünk az érdemi témákhoz, melyek időközben valahogy elfelejtődtek. Mi a véleményed arról, amit ezekről irkáltam?

- a puhatestűek szemtípusai (#42) - ebből különösen az utolsó link

- a "multicellular" Chlorella (#60), (#62)

- a Lenski-kísérlet; benne a citrátevő baci (#82)

2014. szept. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/99 fGhw39-84th ***** válasza:
100%
figyi Evolúcióellenes, a csimpánz és az ember genomja nagyon hasonló. A különbség mindössze 1% körül van. Azt légyszíves mutasd meg, hogy ebből az 1%-ból melyik az, és miért, ami szerinted nem alakulhatott ki véletlen mutációval. köszi.
2014. szept. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/99 anonim ***** válasza:
34%

#86 fGhw39-84th


Az ún. "nyelvi szerv" genetikai programja...

[link]

2014. szept. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/99 fGhw39-84th ***** válasza:
100%

"Az ún. "nyelvi szerv" genetikai programja... "

Milyen nyelvi szerv? Ez hol van a genomban? A nyelvi szervet (bármit is jelentsen ez) kódoló DNS szakasz miért nem jöhetett létre mutáció útán? Ne haragudj, de a linkelt fórumbejegyzés egy nagy katyvasz. Se füle se farka töbszörös idézetekkel.

2014. szept. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/99 anonim ***** válasza:
Nyelvi szerv, mint például a nyelv?
2014. szept. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/99 anonim ***** válasza:
0%

#88 fGhw39-84th


***"Milyen nyelvi szerv? Ez hol van a genomban?"


Nem is hallottál róla? Ha nem, akkor elolvasás helyett miért kérdezel vissza?


***A nyelvi szervet (bármit is jelentsen ez) kódoló DNS szakasz miért nem jöhetett létre mutáció útán?


Már előkészítettem a választ erre, de addig nem tudsz vele kezdeni semmit, amíg meg nem ismerkedsz az ún. "nyelvi szerv" mibenlétével...

/S szükség lesz majd az evolúciós újdonság (novelty) és az ún. "novelty-gén" fogalmára is.../


***"Ne haragudj, de a linkelt fórumbejegyzés egy nagy katyvasz. Se füle se farka töbszörös idézetekkel."


Márpedig az előzetes tájékozódás nem úszható meg. A többszörös idézetekben vannak a részletek összefoglalva. S örülj, hogy nem az egész könyvet olvastatom el veled, amiben benne van.

Ha az anyagban megtaláltál legalább annyit, hogy mi is az a "nyelvi szerv", akkor gyere vissza.

Aztán majd elárulom azt is, hogy az ezt kódoló DNS szakasz miért nem jöhetett létre mutáció útján.

(Cserében pedig te áruld el, hogy hogyan jöhetett létre mégiscsak...)

2014. szept. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!