Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan milyen laboranyagokat...

Honnan milyen laboranyagokat lehet beszerezni, milyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Mindig is éltem-haltam a kémiáért, és nemrég a tanárom adott egy jó kis kísérleti könyvet. Namármost az apró bökkenő az, hogy ezt 1980-ban adták ki, és bár az épp 20 évvel a születésem előtt volt, nagyon úgy néz ki, hogy akkoriban még a dolog úgy nézhetett ki, hogy bemész a háztartási boltba, oszt' leveszed pultról a tömény salétromsavat. Laboreszközöm van egy kevés (idős rokonom tejkiöntőnek használta a Berselius-poharat :) ), bár lehet, hogy az sem ártana. (KNO3, NH4OH, CuSO4, KMnO4 és ilyesmik). Ezen felül kell bármi engedély, amin ilyenkor problémázhatnak? Meg ugyebár nem tudom, hogy a korom miatt lesz-e valami nyavalya... (Jó'van, na, 14 éves vagyok.) Köszönöm szépségesen.


U.i.: Oltogatásokat nem kérek arról, hogy hogy merek 14 évesnek lenni, meg hogy húzzak vissza a ...- ba májnkáftozni. Előre is köszönöm!



2014. nov. 4. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Salétromsavat a 70-es, 80-as években sem lehetett szerezni (, akkor is f*stak a vezérürük) .

De adok tippeket, mit hol. < Akár vidéken is. >

Háztartási, és festék boltok:

Sósav - HCl

mosószóda - Na2CO3

akkumulátorsav H2SO4 ( 32 Bé° = 37,45% = 481 g/l )

szalmiákszesz NH4(OH)

denaturált szesz

aceton

vízüveg

Gazdaboltok:

kék-kő CuSO4

vasgálic FeSO4

kálium-nitrát KNO3

Stb.

2014. nov. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ó, igen, el is felejtettem, hogy Budapest területén kéne.
2014. nov. 5. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Láttam a címszak végén, hogy "egyszerű drogelőállítás". Remélem nem ezt akarod!

Ha igen, béke poraidra!

---

Van egy vegyszerbolt a József körúton.

2014. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj a kémiatanároddal s kísérletezgess a szertárban.
2014. nov. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es, kösz a tippet. U.i.: Nem kell mindent komolyan venni. :)
2014. nov. 8. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!