Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az az idő? Mik ezek a...

Mi az az idő? Mik ezek a fizikai szabályok? Gondolkodom hogy mi lehet a világunk maga. Hogyan lehet minden ennyire tökéletes? Hogyan keletkeztek ezek?

Figyelt kérdés
Úgy értem... ah. Nem tudom hogy fogalmazzam meg hogy értsétek mire gondolok. Ott a fény, tökéletes, mintha csak tényleg egy isten faragta volna azokat a fotonokat, egy megadott szabályrendszer szerint áramlik az ő általa betartandó fizikai szabályok szerint. Ott az idő. A környezeti tényezőkhöz alkalmazkodva halad, bármilyen röcögés vagy hiba nélkül. Mintha mesterséges lenne, egyetlen hiba nélkül. Mi hozta létre ezeket, mi formálta tökéletesre? Mi szabta meg hogy ezek legyenek a fizikai szabályok? Tudom. Erre ember nem képes választ adni, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

#világ #szabály #idő #fény #létezés #mi az élet értelme típusú kérdés
2014. nov. 25. 01:05
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Nos. Az említett fizikusnak nem tudnék választ adni. Egyszerűen nem tudom felfogni hogy vannak olyan dolgok amik kívül vannak téren és időn, eszerint nem léteznek, de mégis léteznek :I Bár, már nagyon eltértem a témától. Bocsánat :D a választ megkaptam, és már másképp gondolok erre az egészre.
2014. nov. 26. 14:49
 22/26 anonim ***** válasza:

Javaslom neked, hogy nézz utána annak, mi az, hogy antropikus elv. Szerintem választ ad eredeti kérdésedre. Bár az a gyanúm, hogy te tudod ezeket a dolgokat, csak túráztatsz bennünket.

neandervölgyi

2015. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Vree ***** válasza:

Juj de lepontoztatok :(


Úgy látszik, divatosabb a pocsolya-logikában élvezkedni, hogy minden nekünk van. :D

2015. jan. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Óriás majmaim válasza:
Nem értem, hogy honnan ez a "jól kidolgozott világban élünk, ahol minden tiszta tökély" sületlenség, jártál más világokban? Hiszel bármiféle vallásban aminek fejlett mennyország, pokol és alternatív univerzum képe van? Ha nem akkor ennek nincs értelme, nincs viszonyítási alapja. A tudomány eddig csak enyhe bizonyítékkal szolgál arra, hogy vannak más univerzumok is (jelenleg csak egynek a létét "fedték fel", amiben elvileg visszafelé halad az idő, mondjuk ez már teljesen szubjektív, mert nálunk telik visszafelé az idő, ha az ő oldalukról nézzük..). De nem tudjuk, hogy azok milyenek, szóval teljesen értelmetlen állítás ez. A kreacionisták és intelligens-világegyetem hívők legrosszabb érve. Az, hogy mi a tökéletes megint egy szubjektív fogalom. Egy ateista, vallástalan ember szemszögéből a világ nem tökéletes mert; léteznek azok a dolgok, amik szomorúságot fakasztanak, vagy önmagában a szomorúság stb.. Egy vallásos, teista számára detto, amik hiányossá teszik. Persze nehéz a világról így nyilatkozni amikor az ember elfogadja az összes nagyobb szent írást és érti hogy miért ennyire duális maga a léte ennek a világnak és mindennek ami bele kerül. Az én szemszögemből ez a világ tökéletes, hiszen ellátja az összes ráruházott üdvtörténeti feladatot: képes befogadni a vágyakozókat, képes helyet és testet nyújtani nekik, képes jutalmazni és büntetni, majd megölni a testüket és újabbat nyújtani számukra, végül elengedni őket ha ők is elengedték ezt a világot. (A leírása a feladatoknak eléggé egyszerű volt, sok minden ki lett hagyva, de nem az volt a lényeg a válaszban, hogy ez meg legyen egyáltalán említve.) Ez persze nem teszi a legjobbá, mert minden világ ellátja azt a feladatot amit kapott, bármi is legyen az.
2020. aug. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Wadmalac ***** válasza:

Az univerzumunk tökéletességének képe alapozható arra, hogy a fizikai törvények olyan harmóniában vannak, hogy ez az egész stabilan tud létezni.

Nüansznyi eltérések esetén valószínűleg nem lennének atomok, anyag stb.


Viszont ez sem egy olyan dolog, ami csoda szintű.

A világunk attól létezik, hogy pont ilyen. Ha másmilyen lenne, nem létezne.


És ki tudja, mennyi ősrobbanás "vetélt el" éppen azért, mert nem szült stabil fizikát?


Lehet, hogy a húszmilliomodik verzió vagyunk, ami végre működőképes.


Szóval még mindig ott vagyunk, hogy fogalmunk sincs, hányból hány esetre akarunk statisztikázni és ezzel azt mutatni, hogy hú de irreális, hogy minden pont ilyen, amilyen.

2020. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 zz22 ***** válasza:

Az idő a világ változásának egy mértéke. Valamely változást a tudósok egységnyinek neveztek el. Ehhez a változáshoz képest mérjük az időt.


A mindenségben miden szabályok alapján történik? Tényleg tökéletes lenne?

Ha tudod bizonyítani az állításodat, akkor írd meg a

"Szabályok szerint működik-e a világ ?"

kérdésre válaszként.

2022. aug. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!