Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges hogy a közeljövöben...

Lehetséges hogy a közeljövöben mutánsok legyenek?

Figyelt kérdés
Most nem X-men-re gondolok hogy lézer jön ki szeméböl vagy teleportál hanem pl. immunisak leszünk egyes betegségekre/vírusokra jobb lesz az állóképeségünk, gyorsabban számolunk megmittomén:) ilyenkre gondoltam
2008. aug. 22. 16:46
1 2
 1/14 anonim válasza:
76%

"jobb lesz az állóképeségünk" ugy-e ez vicc? gondolom olyan gyerekek születnek akik rögtön a szülést követöen 2lábra állnak és mennek a zacsis tejért, utánna meg kung fu edzés. az állóképesség csak hosszú évekkel és kemény szorgalommal érhető el,és sok fájdalommal. olyanról nem hallotam hogy 1hónap alatt erős bőrre legyen az embernek.

a régen a paraszt embereknek akik a földeken dolgoztak azoknak nagyon megerősődőt a kezükön a bőr és meg is vastagodot. sokkal jobban bírta a szélsőségeket. én nagyapámra csak néztem amikor a tálat levette a tűzhelyről. én csak kéztörölövel mertem volna, de ő fogta oda menten és levette. aztán megakartam fogni,de nem bírtam engem sütöt.


"immunisak leszünk egyes betegségekre/vírusokra" ez már megvan, ezért fertőznek meg gyengitett virussal hogy immunis legyél rá.

2008. aug. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézz magadra és nézz egy előemberre! Az evolúció mutációk sokmiliója. Az előemberhez képest mi is immunisak vagyunk egyes betegségekre, sokkal tovább élünk. Ha csak ezt a pár doglot figyelembe veszzük, akkor szerintem mi igencsak mutánsok vagyunk.


Üdv: egy mutáns testvég:):P

2008. aug. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
testvér akart lenni nem testvég...:S
2008. aug. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
no problem:D
2008. aug. 22. 20:42
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy ki van zárva... a mostani állapotok nem kedveznek a génállományak. Olyan embereket is életben tartunk gyógyszerekkel, meg gépekkel, akik pár évszázaddal korábban meghaltak volna, vagy meg sem érték volna a pubertáskort. Ehelyett manapság vígan éldegélnek és szaporodnak.


Így egyre több lesz a silány génállományú, beteges ember. A természetes szelekció mint olyan már rég megszűnt.

2008. aug. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Tehát nem szuper emberek lesznek, hanem elkorcsosult semmirekellők :D
2008. aug. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
az szar :'(
2008. aug. 22. 21:30
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan termelődik a mutáns népség, de az, hogy egy mutáció "jó vagy rossz", a véletlen és méginkább a körülmények függvénye. A dús szőrzet pl. jó mutáció lehet egy eszkimónak, de egy afrikainak nem nagyon.

Sajnos igaz, hogy mostanában folyamatosan rontjuk a globális génállományunkat, de érdekes módon működik egyfajta szaporodási izoláció az emberiségen belül. Tehát a jó sportoló nagyobb eséllyel vesz el szintén jó kondival bíró partnert, egy okos ember intelligens párra vágyik, stb. Azaz populáción belül észrevehető, de azért enyhe "klikkesedés" folyik. Szóval termeljük a csodaembereket (akárcsak nézd meg az olimpián milyen fickók vannak), de nem lesz a teljes populációra jellemző a "szupererő"

2008. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Az evolúción kívül (ami azért ma is folyik) még egy lehetőség van: a mesterséges beavatkozások. Ha megoldható, lesznek mutánsok: katonai célból.


A köznapi életben viszont nem. Egy úszóhártyát még csak meghagynak (hallottam olyanról, aki időnként kivágatja a kézujjai közül, mert zavarja) - de annak a kisfiúnak, aki olyan farokkal született, mint a magyar vizsla, pár napon belül levágták. Az ember nem igazán tűri, ha valaki más...

2008. aug. 23. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A mutáció az örökítőanyag megváltozása. Ez folyamatosan történik, mindannyian rengeteg "mutációt" hordozunk, bár jó részük nem okoz semmilyen változást sem. Ha fenotípusosan is megjelenő változást szeretnél, ott az összes örökletes betegség, az izomsorvadás, a cisztás fibrózis, a Huntington-kór, a laktózérzékenység (Illetve itt a helyet fordított, azok a mutánsok, akik egész életükben tudnak tejet inni.), a vérzékenység, az albínók, a Down-kórosok. Ha olyanokat szeretnél látni, akik többé-kevésbé egészségesek, nézd meg az olimpiai közvetítéseket (Phleps és társai), vagy a laktózérzékenység is ide tartozik, ilyen a szőke haj, kék szem, fenilketonuria.

Ha olyat akarsz, aki betegségekre immunis, ott a sarlósejtes vérszegénység, vagy van több génnek is olyan allélja, ami a HIV fertőzés ellen véd.


"a mostani állapotok nem kedveznek a génállományak"

"egyre több lesz a silány génállományú, beteges ember"

"folyamatosan rontjuk a globális génállományunkat"


Ezt kifejtenétek bővebben? Aki halálos örökletes betegségekben betegszik meg, az oké, hogy esetleg szaporodik az orvostudomány segítségével, de az utódai valószínűleg csak hordozók lesznek és ha ez a helyzet bármikor megváltozik, újra ugyanúgy halálos lesz az adott betegség, megint megindul a negatív szelekció. Amúgy mi az a silány génállomány? A legtöbb hasonló betegség egy-egy gént érint,ettől még lehet egészen kiváló ember a beteg. (Stephen Hawking) Ez egyáltalán nem jelenti a génállomány romlását, egyszerűen ezek az allélek lassabban szelektálódnak ki. Ugyanis a Hardy-Weinberg szabály kimondja, hogy pusztán rekombináció útján az allélgyakoriság nem változik, így a hibás gének nem "szaporodnak fel", egyszerűen lassabban szelektálódnak ki. Amúgy az emberiség döntő többsége (Afrika, Ázsia, Dél-Amerika) gyakorlatilag minden orvosi segítség nélkül él, az ő számukra ezek a kezelések egyszerűen megfizethetetlenek, őnáluk éppúgy zajlik a szelekció, úgyhogy tán csak nem korcsosul el az emberi nem.


"de annak a kisfiúnak, aki olyan farokkal született, mint a magyar vizsla, pár napon belül levágták."


Ettől viszont a génállománya cseppet sem változott meg.

2008. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!